Preskočiť na obsah

Robinson Crusoe

    Robinson Crusoe sleduje život a dobrodružstvá anglického námorníka Robinsona Crusoea. Príbeh sa začína, keď mladý Robinson rozhodne opustiť svoj domov a vydať sa na more napriek nesúhlasu svojho otca, ktorý túži, aby sa stal právnikom.

    Po niekoľkých úspešných a neúspešných cestách po mori Robinson pristáva na neznámom ostrove po záchrane z potopenej lode. Jeho úsilie o prežitie na opustenom ostrove tvorí základ príbehu, pričom sa naučí, ako si vyrobiť primitívne nástroje, získať potravu a vodu a vyrovnať sa so samotou a izoláciou.

    Robinson strávi mnoho rokov na ostrove, bojujúc s prírodnými silami a zvieratami, ale aj s vlastnými vnútornými démonmi a pochybnosťami. Napriek všetkým prekážkam sa neprestáva snažiť o návrat do civilizácie a záchranu, a svojou vynaliezavosťou a odhodlaním dokazuje svoju ľudskú odvahu a odvahu.

    Jeho osud sa zmení, keď objaví stopy domorodcov na ostrove, čo mu dáva nádej na záchranu. Vyskúša si rôzne stratégie, ako zabezpečiť svoje vlastné bezpečie a vyslobodiť sa zo svojej izolácie. Jeho dobrodružstvá a úsilie o prežitie sú zaznamenané v jeho denníku, ktorý slúži ako svedectvo o jeho neobvyklých skúsenostiach a vzostupoch a pádoch.