Preskočiť na obsah

Rossane Parry-Vlk menom Tulák

  Vlk menom Tulák
  (opis)

  Autorkou tejto knihy je Rossane Parry. Táto kniha epického žánru je o vlkovi Bystríkovi, ktorý hľadá novú svorku, lebo tú jeho vyhubili nepriateľskí vlci. Táto kniha sa inšpiruje skutočným príbehom jedného vlka v americkom štáte Oregon. Príbeh je rozprávaný chronológiou, kniha má 154 strán a 23 kapitol.
  Hlavnou postavou tohto príbehu je vlk Bystrík, ktorý je dravý a neúnavný. Na konci knihy sa stane vodcom svorky. Je milý. Behá najrýchlejšie zo svorky. V knihe sa objavuje Bystríkov brat Rafák, ktorý je vyšší a silnejší ako on. Bystrík a on sa často bijú. Rafák sa rád robí dôležitým.
  Príbeh je o vlkovi Bystríkovi ktorý vyrástol vo svorke so svojimi bratmi a sestrami. Práve tam nachádza fakt , že je veľmi rýchly. Jedného dňa však príde iná svorka a vyvraždí tú jeho. Bystrík je prvýkrát v živote odkázaný sám na seba. Neskôr nájde mladšieho brata Túlika, ktorý prežil. Neskôr ho však postrelí človek a rozdelia sa. Smutný a osamelý Bystrík putuje ďalej a nájde si priateľa havrana. Ten mu uletí, ale Bystríkovi to nevadí, lebo vie, že havran má vlastnú svorku. Bystrík nakoniec nájde priaznivé miesto, vlčicu Tmu a založí novú svorku.
  Vety sú veľmi dlhé. Autorka používala iba spisovné slová. V knihe sú vety oznamovacie, opytovacie, želacie, zvolacie a rozkazovacie. Jazykový štýl je umelecký. V knihe sa používa pásmo postáv a rozprávača.