Preskočiť na obsah

Running for her life – Clare Grey

    Knihu “Running for her life” som si vybrala , pretože ma zaujal príbeh Any, jej boj za každých okolnosti, jej sila, trpezlivosť a bojovnosť v každej situácii, to ako zvládla aj to nezvládnuteľné, stála si za svojimi cieľmi a ani na sekundu neprestala milovať svoju rodnú Kubu.
    Jej príbeh vo mne evokuje pozitívny pohľad na život. Jej tvrdá práca, túžba po víťazstve nad celým svetom ju priviedli na vrchol, z ktorého spadla a aj napriek tomu sa nevzdala a vrátila sa späť medzi najlepších.
    Knihu o Ana Fidelia Quirot napísal Clare Grey s názvom “Running for her life” .Opisuje jej cestu za dosiahnutím životného cieľa. Ana bola veľmi šťastné dieťa. Už od malička milovala beh a túžila sa dostať na školu medzi najlepších vedcov a športovcov na Kube. Chcela byť najlepšou bežkyňou. V trinástich rokoch ju prijali na vládnu školu pre najlepších športovcov. Aj keď Ana vnímala, že jej spolužiačky sú silnejšie a jej váha rastie, nevzdala sa a začala bojovať a kráčať za svojím snom. S pomocou trénera sa dostala na vrchol, bola najrýchlejšia na Kube. Vyhrávala súťaž za súťažou a na Kube ju každý miloval až do osudného dňa, kedy sa Ana druhýkrát narodila. Vďaka naozaj nešťastnej náhode sa jej vznietil na tele odev a v sekunde ju pokryl oheň. Popáleniny jej pokryli 40% tela a lekári zrazu bojovali o život slávnej bežkyne. Po pár dňoch sa prebrala a prvé, na čo myslela bol beh. Po mesiacoch sa aj cez bolesť posunula o malé krôčiky, z chôdze sa postupne stával beh. Hoci len po nemocničných chodbách. Nikto nedokázal pochopiť, čo Ana dokázala. Začala znova vyhrávať aj napriek svojmu veku a zdravotnému stavu.
    Clare Grey dokázala v príbehu Any poukázať na to, že stále je prečo žiť a nevzdávať sa aj v tom najhoršom okamihu života, že sa oplatí bojovať za svoje ciele, nikdy nestrácať motiváciu a plniť si svoje sny napriek všetkému, pretože práve tie nám pomáhajú prežívať.