Preskočiť na obsah

Šach a mat Ali Hazelwood

    Šach a mat“ je román od autorky Ali Hazelwood. Príbeh sa točí okolo protagonistky Alex, mladej ženy, ktorá sa venuje štúdiu na univerzite a má vášnivý záujem o šach.

    Alex je introvertný a snaží sa vyrovnať so svojimi osobnými démonmi a ťažkosťami. Napriek tomu, že má talent pre šach, trpí úzkosťami a má problémy s komunikáciou so svetom okolo seba. Jej život sa začne meniť, keď sa stretne s Diego, španielskym šachovým majstrom, ktorý jej ponúkne svoje učenie a pomoc pri zdokonaľovaní šachových zručností.

    Počas svojho vzťahu s Diegom sa Alex postupne učí nielen o šachu, ale aj o sebe samej. Spoločne prežívajú vzrušujúce a emotívne okamihy, zatiaľ čo sa Alex postupne vyrovnáva so svojimi strachmi a nájde svoje miesto vo svete.

    „Šach a mat“ je príbeh o osobnom raste, láske a odvahe. Ali Hazelwood vo svojom románe skúma tému sebaprijatia a sebarealizácie prostredníctvom šachu, čo prináša čitateľom inšpiráciu a nádej. Román je zároveň aj romantickým príbehom, ktorý oslavuje silu ľudských vzťahov a prekonávanie vlastných limitov.