Preskočiť na obsah

Samuel Bjork – V lese visí anjel

    Je to „severská“ kriminálka. Knihu mi kúpil brat, pretože rád pozerá kriminálky a rôzne mysteriózne filmy pri ktorých máš občas pocit, že ti behá mráz po chrbte.
    Obsah: V jeden deň objaví muž pri prechádzke so psom v lese dievčatko. Visí na strome a v rukách má tabuľku s nápisom. Tento ohavný zločin záujme dvojicu vyšetrovateľov – Holgerda Muncha, ktorému sa rúca rodinný život a Miu Krugerovú, ktorú strašia myšlienky na smrť. Ich rodinné drámy a osobné životy však musia odložiť keď prídu na to že vrah neostal len pri čísle jeden. Holgerd bol už starý, v dôchodku ale ako náhle sa v Nórku začali diať tieto vraždy šesť ročných dievčat, rozhodol sa svojej krajine pomôcť a vrátil sa do služby. Vrah vyšetrovateľov počas celého príbehu navádza do rôznych slepých uličiek. Celé Nórsko sa obávalo že v lese sa opäť zjaví „malý anjel“. Takto prezývali zavraždené deti, ktoré vrah obliekal do bielych šiat a na spomínanej tabuľke nechával nápis „cestujem sama“ . Vraha sa im podarilo nájsť ale hrozivé činy a dôsledky sa s Nórskom ťahali už navždy. Napríklad krajina prišla o stovky turistov, ľudia sa sťahovali a podobne. Ale z dvojice vyšetrovateľov sa stali skvelý kamaráti, ktorých si na vyšetrovanie rôznych udalostí žiadal celý svet.
    Kniha ma naozaj bavila, je to niečo čo ťa vytrhne z reality, snažíš sa rozmýšľať mysľou vyšetrovateľov a predstavovať si veci. Určite ma tento žáner zaujal, no pre mňa je to ťažšie čítanie, pretože som sa musela veľmi sústrediť aby som veci pochopila tak ako ich autor myslel.