Preskočiť na obsah

Sedem zhavranených bratov Autor: Alice Nellis

  Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo veľa rozprávať, v ňom dedina a v nej veľa ďalších osudov, v lese čarodejnica a na hrade kráľovská rodina s mnohými tajomstvami. Príbehov o ľuďoch by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré keď z úst vyletia, už ich nič nevráti späť a o Bohdanke, ktorá sa rozhodne zachrániť svojich bratov, nedobrým slovom premenených na havranov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste, ale možno pri tom nájde aj svoje šťastie.

  Bohdanka musela prisahať že nepreriekne ani jedného slovka pokiaľ neušije pre svojich bratov sedem košieľ. Najskôr si musela nazbierať dostatok žihľavy, potom ju namočiť, usušiť, spraviť z nej plátno, nastrihať ho a následne zošiť košele. Medzitým sa ale zaľúbila do mladého pána z hradu, ktorý ani sám netušil že je právoplatný následník trónu. Priviedol si Bohdanku na hrad a zobral si ju za ženu. To sa nepáčilo jeho kráľovskej matke, ktorá ale nebola jeho skutočnou mamou. Len vďaka čarovnému hrebeňu sa všetci dozvedeli pravdu o kráľovnej, aká bola zlá, zákerná a prečo všetkých klamala o pôvode mladého pána.

  No ako to už v rozprávkach býva, dobro zvíťazilo nad zlom a láska prelomila všetky neprávosti.

  Bohdanka v pravú chvíľu došila aj poslednú košeľu a jej bratia sa premenili späť na chlapcov, ľudia pochopili aká zlá je ich kráľovná a že pravá kráľovná sa vlastne celý čas ukrývala v lese a žila so zvieratkami ako čarodejnica.

  Všetci po tom čo uverili pravde sa radovali a žili šťastne mnoho rokov.

  Túto knihu som si vybrala: pretože jej príbeh hovorí o silnej vôli Bohdanky a touto silou dokázala zlomiť.

  Dalo mi to: príjemný pocit keď sa všetko rozuzlilo a zvíťazila pravda.