Preskočiť na obsah

Selekcia – Kiera Cass

    Je to prvý diel série, ktorá kombinuje prvky dystopického románu s romantickým príbehom. Táto kniha sa odohráva v budúcnosti, v krajine nazvanej Illeá, ktorá je rozdelená do rôznych spoločenských tried. America Singer – hlavná postava príbehu, je mladá žena z nižšej spoločenskej vrstvy, ktorá sa stane jednou z 35 dievčat vybraných na účasť v súťaži nazvanej „Selekcia“.

    Cieľom „Selekcie“ je nájsť životnú partnerku pre princa Maxona (následníka trónu Illeá). America sa do súťaže dostala proti svojej vôli, pretože je zamilovaná do svojho tajného priateľa Aspenna. Napriek svojmu nezáujmu o súťaž a politiku kráľovstva, America sa stane dôležitou postavou v príbehu a musí sa vyrovnať s rôznymi výzvami a komplikáciami.

    Táto kniha skúma mnoho tém, vrátane spoločenských tried, láske, rodinných hodnôt a politických intríg. Autorke sa podarilo vytvoriť zaujímavý a pútavý svet, v ktorom sa čitateľ môže identifikovať s hlavnými postavami a ich životnými rozhodnutiami. Vytvorila komplexné postavy a zaujímavý príbeh, ktorý kombinuje romantiku, dobrodružstvo a politické napätie.

    Je to ideálna kniha pre tých, ktorí milujú dystopické romány s romantickými prvkami a pre tých, ktorí sú zvedaví na to, ako by mohol vyzerať svet, v ktorom spoločenské triedy a láska ovplyvňujú politické rozhodnutia.