Preskočiť na obsah

Šibalská Sophy-v živote sa nestratí, Georgette Heyer

  Georgette Heyer
  Šibalská Sophy
  V živote sa nestratí

  Túto knihu som si vybrala preto, lebo ma veľmi zaujal názov knihy a téma.
  Najviac sa mi na nej páčilo že tá postava Šibalská Sophy bola veľmi odvážna a nebála sa čo ju v živote stretne.
  Na tejto knihe ma najviac zaujala ako sa Sophyna sestra ktorá sa volala Amabel pohádala so Sophyním kamarátom a vznikla z toho taká menšia hádka, bolo to veľmi dramatické.
  Táto kniha je o Sophy ktorá sa ničoho nebojí a nezľakne. Neskôr si jej sestra kúpi pekného papagája aby mohla vyprovokovať toho kamaráta s tým že jej nový papagáj bude všetko opakovať a potom z toho vznikne hádka z ktorej bola Sophy zúfalá lebo nevedela ako má zareagovať, či si skôr má zastať sestru alebo svojho najlepšieho kamaráta. Potom vlastne zistí že jedna vec ktorej sa bojí je práve toto.
  Kniha je o Sophy a jej súrodencov a najlepších kamarátov.
  Dielo mi prinieslo že si mám vážiť toho čo mám a že každé jedno rozhodnutie si mám poriadne rozmyslieť a zachovať chladnú hlavu.
  Túto veľmi peknú knihu by som veľmi rada odporučila všetkým dievčatám s menom Sofia ako ja. Keď si ju prečítajú tak zistia aký môže byť život ťažký a nespravodlivý ale naopak aj s veľmi peknými spomienkami.
  Ďakujem veľmi pekne autorovi ktorý túto knihu napísal lebo to bolo pre mňa jedno velikánske dobrodružstvo čítať túto knihu.

  Sofia Szabová 6.A.