Preskočiť na obsah

Silmarilion

  Autor je J.R.R. Tolkien . Táto kniha je história pána prsteňou .
  Kniha začína stvorením prvích bytostí a to Valarov a Majarov ich stvoritel je Illuvatar.
  Valari a majari spievali a tvorili nádherné skladby. Tak teda majari s vajarmi a Illuvatarovou vôlou stvorili svet nám známi ako arda alebo stredozem. Ale je tu jeden valar ktori začal kaziť tuto hodbu a spev valarov i majarov. Taktiež začal na svoju stranu zvádzať niektorích majarov. Meno tohto zlého valara bolo Melkor. Neskôr ked prišli valari a majari do stredozeme abi ardu pripravili na príchod Illuvatarovich detí tak Melkor im začal všetko ničiť a elfi ho nazvali Morgoth,
  Tento pribeh vlastne pokračuje dovtedy dokým Melkora nezavru do takeho kvázi vezenia a už ho od tial nepustia. Jedna mala zaujimavosť Sauron ktoreho poznáme z pána prsteňov je z rasi majar a je Morgothov najvernejší služobník.

  Tato kniha ma zaujala lebo kniha je zaujimavo napísaná pripomina dejepis a geografiu. Len píše sa o stredozemi. Taktiež tolkien rád vymýšľal jazyky ale nepodarilo sa mu ich až tak publikovať tak pre ne vymyslel svet a dej nám známi ako pán prsteňov.

  Tato kniha mi dala taký nový pohlaď na svet. Odporúčam všetkým ale neni to asi pre každého kôli už zmienenému učebňovicového obsahu. Ale dej je dôkladne premyslený a zaujímaví ale ťažký na pochopenie.