Preskočiť na obsah

Simona Rošková, Vzala si mi všetko

    Príbeh knihy ktorá sa volá Vzala si mi všetko je veľmi zaujímavý a dobre poukazuje na nedokonalosť rodín v dnešnej dobe. Knihu napísala autorka Simona Rošková a prezentuje príbeh matky Renáta ktorá psychicky nezvláda starostlivosť o svoju dcéru Johanku.
    Autorka nám predkladá príbeh dvoch žien, Michaely a Renáty, ktoré majú veľmi odlišné prístupy k výchove svojich dcér. Ich priateľstvo je pevné, ale skôr ako ľad. Kým Michaela sa po tragickej smrti manžela s láskou stará o dcéru Veroniku, Renáta robí svojej Johanke zo života peklo. Dievčatko trpí nedostatkom lásky a jej úprimné pokusy o priazeň matky končia vždy rovnako. Hnevom, krikom a nenávistným osočovaním. Obidve ženy, napriek rozdielnym postojom k výchove dievčat, spája nerozlučné priateľstvo. Až do chvíle, keď sa Renáta rozhodne urobiť zásadné životné rozhodnutie. To osudovo zasiahne nielen jej dcéru, ale pretrhne aj niť priateľstva s kamarátkou. Odíde a hodí dcéru jej otcovi, ktorému predtým zakazovala styk, pretože bola urazená že ju poslal na potrat.
    Kniha má aj druhé vydanie, ktoré stojí za prečítanie.
    Osobne sa mi kniha veľmi páčila, pri niektorých častiach som si aj poplakala, pretože je to veľmi smutný príbeh a neprajem žiadnemu dieťaťu aby tak vyrastalo. Koniec oboch kníh končí dobre, a poukazuje na to že nič nie je nemožné.