Preskočiť na obsah

Sladkosti

  Bol raz jeden chlapec a dievča. Chlapec sa volal Taxexem a dievča sa volalo Georga. Raz dostali chuť na sladké. Tak si dali. Toľko si toho dali, že sa až prejedli. A už mali aj večeru. Ráno sa zobudili a raňajky boli palacinky s nutelou a šľahačkou. Obed bol sladká polievka a na druhé boli nutelové zemiaky s čokoládovým mäsom.
  Večera bol chlieb s nutelou a posypaný lentilkami. Ani zuby si neumyli.
  Ráno sa zobudili a na raňajky bola čokoláda. Na druhom tanieri bol celý balík Oreo. Obed bol to isté a na večeru cukríky. O pätnásť dní išli k doktorovi. Čóóóóóóóóóóóóó? Takúto cukrovku som ešte nevidel, povedal doktor. Ale Taxexemu a Georgii to bolo jedno. Na druhý deň prišli k zubárovi: Čóóóóóóóóóóóóó? Takéto kazy som ešte nikdy nevidel. Ale Taxexemu a Georgii to bolo jedno. Na ďalší deň boli samé sladkosti. Na raňajky bola torta s čokoládovou posýpkou. Obed bol čokoládový losos so šalátom a na večeru desať pelendrekov a cukríkov. Ani zuby si neumyli. Ráno sa zobudili a na raňajky boli lentilky, obed bol čokoládový syr s čokoládovými zemiakmi a večera bolo dvadsať čokoládových čerešní. Ani zuby si neumyli. Zase išli k zubárovi a zubár povedal: Vy tam máte také škaredé zuby! Tri zuby treba vytrhnúť! Ale Taxexemu a Georgii to bolo jedno. Na druhý deň boli opäť samé sladkosti. Na raňajky bolo dvadsať lízatiek a balík Oreo. Obed bol čokoládový koláč s ovocím a posýpkou a večera tvarohové koláče. Ani zuby si neumyli. Na ďalší deň boli na raňajky cukríky z nutely, biela a tmavá čokoláda. Obed bol torta s koláčikmi a na večeru sladké kura. Ani zuby si neumyli. A zase išli k zubárovi. Zubár povedal: Toto snáď nie je možné, sedem zubov treba vytrhnúť! Ale Taxexemu a Georgii to bolo jedno. Zase ďalšie sladkosti. Raňajky boli nutelovo-lentilkové cukríky. Na obed si dali tortu s nutelou a keksík
  s lentilkami. Večera bola čokoládové prasa. Ani zuby si neumyli. Ráno sa
  zobudili a hneď si dali čokoládové nugetky. Na obed bola čokoládová pizza a večera želatínový koláč s čokoládovou posýpkou. Ani zuby si neumyli. O pár dní išli zase k zubárovi. Po ceste si počítali zuby, bolo ich desať. Určite by im nevytrhol desať zubov. Prišli k nemu, doktor povedal: Ď, deväť! Vykríkol Taxexem. Nie, desať, povedal pán zubár.
  Išli domov. Aj zabudli, že im vytrhol desať zubov. Prišli domov. Jupí, ďalšie sladkosti, povedali naraz. Až teraz zistili, že majú všetky zuby vytrhnuté. A tak si nevedeli dať nič na jedenie.