Je to o zajkovi ktorý sa snaží byť odvážny aj keď sa často bojí. Žije v lese kde stretáva rôzne zvieratá a zažíva s nimi rôzne situácie. Niekedy sa dostane do problémov alebo sa zľakne ale snaží sa to prekonať. Postupne sa učí že byť odvážny neznamená že sa nikdy nebojíš ale že aj napriek strachu niečo spravíš. Je to také jednoduché ale má to peknú myšlienku.
