Preskočiť na obsah

Smrť pani McGintyovej, Agatha Christie

  Autorkou knihy, ktorú som si vybrala, je Agatha Christie a jej názov je Smrť pani McGintyovej. Je to epika, detektívka a odohráva sa v Broadhinny v prítomnom čase.

  Hlavným hrdinom tejto knihy je Hercule Poirot. Je to veľmi inteligentný a odvážny detektív ktorý vyriešil už veľmi veľa záhad a vrážd. Má zaujímavé čierne fúziky vytočené nahor. Je to taktiež dobrý kamarát hlavného policajného inšpektora Spenca.

  Vedľajšou postavou je pani Summerhayesová. Má ryšavé vlasy a pehavú tvár. Je to chudobná a neporiadna žena ktorá býva s mužom. Vlastní starý dom s jedným psom a sliepkami. Ubytovala doňho Poirota dokým riešil záhadu pani McGintyovej.

  Táto kniha bola o vražde pani McGintyovej. Bol to uzavretý prípad, každý si myslel že to spáchal James Bentley. Ale inšpektorovi Spencovi sa to nepozdávalo a tak poprosil Poirota o pomoc. Poirot dlho nemal žiadnu stopu až kým našiel útržok s novín ktoré patrili pani McGintyovej. Vypočúval ľudí až dokým nezistil že pani McGintyovú zavraždili lebo vedela niečo čo nikto iný. Neskôr našiel v svojom apartmáne sekáčik na cukor, ideálnu vražednú zbraň. Dokým sa sústredil na svojich dvoch podozrivých stala sa ďalšia vražda. Naschvál nechal nastriekaný parfum a stopy po rúže na šálke. Totižto obidve vraždy spáchal jeden páchateľ. Keď si to Poirot uvedomil a zistil že páchateľom bol muž, hneď vedel o koho išlo. Páchateľom bol Robin Upward taktiež známy ako Evelyn Hope.

  Citát z knihy : „Zatkli nesprávneho muža a ak pán Poirot nenájde skutočného vraha včas, obesia ho. Nie je to vzrušujúce?“

  V tejto knihe prevládlo pásmo postáv, jazykový štýl bol umelecký, slovná zásoba bola spisovná, bolo to on-rozprávanie, retrospektíva-chronológia a vyskytovali sa tam odseky a kapitol bolo 27. Agatha Christie: Smrť pani McGintyovej. Bratislava: Slovenský spisovateľ, 2009. ISBN 978-80-1473-1