Preskočiť na obsah

Sníček, Branislava Hronská

    Deti počas týždňa čítali s pani učiteľkou knihu o Hugovi Sníčkovi.

    Hugo Sníček je víla v mužskej podobe a prináša deťom sníčky, keď v noci spia. Jedného dňa sa na terase veľkého domu, Hugo zoznámi s dvoma súrodencami – Damiánom a Luckou, ktorí chodia do školy. On by sa najradšej s nimi hral a zabával celý deň, ale deti mu vysvetlia, že nemôžu, pretože chodia do školy a majú povinnosti aj doma.
    Vzniká postupne medzi deťmi a Hugom priateľstvo. Deti ho učia, čo sa dozvedeli v škole a Sníček ich vezme do krajiny snov a predstáv. Zažívajú spolu rôzne situácie. Cestujú časom do Londýna, kde spoznajú obrovské hodiny Big Ben a pocítia ako plynie čas. Navštevujú planéty v našej slnečnej sústave a spoznávajú ich mená, ktoré dostali podľa gréckych bohov. Raz im v škole kamarát rozprával, že bol navštíviť klokanov a Damián s Luckou sa zaujímali, kde to vlastne je. Hugo využije svoj čarovný prášok, ktorým dokáže deti preniesť kamkoľvek na zemeguli. Navštívia tak všetky kontinenty a stretnú zaujímavé zvieratá. Okrem toho deti zavítajú aj do Grécka na Olymp, kde poznávajú Olympijské hry a ich symboly.
    Deti rozprávajú a ukazujú Sníčkovi Hugovi realitu a on ich berie na cestu do krajiny fantázie. Navzájom tak pomaly prepájajú tieto dva svety a učia sa jeden od druhého. Sníček deťom pripomína, že snívať je dôležité a svet fantázie tu je pre každého.
    Stelke sa najviac páčilo to ako sa vybrali s Hugom do vesmíru a poznávali planéty a ich čudné názvy.