Preskočiť na obsah

Spirit Animals, BrandonMull

  Vráťme knihy do škôl

  Medzi moje záľuby patrí čítanie kníh. V poslednom období ma najviac zaujali diela dobrodružnej a fantasy literatúry.
  Medzi moje obľúbené knihy patrí séria SpiritAnimals. K tejto sérii kníh som sa dostal len náhodou v knižnici, v ktorej si často požičiavam rôzne knihy. Táto rada kníh sa mi veľmi zapáčila. Rád ju čítam večer pred spaním, alebo aj vo svojom voľnom čase počas dňa.
  Doteraz bolo vydaných 16 kníh. Túto sériu napísali viacerí autori, pričom sa dodržiavala dejová línia. Hlavným autorom je BrandonMull. Medzi ďalších autorov patria MaggieStiefvaterová, GarthNix, SeanWilliams, Shannon Hale a ďalší.
  Hlavnými hrdinami všetkých kníh sú štyria kamaráti Conor, Abeke, Meilin a Rollan, ktorísú z radu Zelnopláštnikov. Oni privolali svoje vlastné duchovné zvieratá, ktoré im vylepšujú ich schopnostia zručnosti, duchovné ale aj fyzické. Sú to Veľkí strážcovia, a to vlk Briggan, leopardicaUraza, pandaDží a sokolicaEssix.
  Medzi vedľajšie postavy, ktoré stretávajú na ich výpravách patria aj záporné postavy,napríklad Zerif,Wyrm-prastarý tvor stelesňujúci číre zlo a Veľký strážcovia-kobra Gerathon a gorilí samec Kovo, ktorý sa v priebehu deja zmenil na kladnú postavu vplyvom chlapca, ku ktorému bol pripútaný duchovným zväzkom. Kladnými vedľajšími postavami sú hlavne zelenopláštnikTarik-hlavný vychovávateľ štyroch hrdinov, jeho duchovné zviera je vydra s menom Lumeo azelenopláštnikFinn-starý a múdry sprievodca na ich výpravách, jeho duchovné zviera je kamzík Aputin, o ktorého v priebehu deja príde.
  Celý dej sa nesie v duchu dobrodružstva a fantázie. V knihách títo hrdinovia často cestujú po jednotlivých kontinentoch. Mapa sa volá Erdas a jednotlivé kontinenty tvoria Artica, Amaya, Eura, Zhong, Nilo, Ostrovná zem a Stetriol. Jednotlivé kontinenty približujú súčasné svetadiely, hoci rozlohou územia sa trochu líšia.
  V šiestom diele s názovom Pazúr šelmy (zo série Súmrak strážcov) štyria hrdinovia pátrajú v Eure po slávnom meči s názvom Pazúr šelmy, ktorý má špecifické schopnosti, napríklad vie svojou čepeľou preseknúť akúkoľvek horninu. Tento meč je pre nich veľmi potrebný, pretože sa schyľuje k bitke, lebo ich prenasledujú Prístražníci. Týchto čiernoodencov poslali predstavitelia jednotlivých zemí. V radnej citadele boli všetci predstavitelia a zelenopláštnici. Niekto chcel zelenopláštnikov rozpustiť, ale oni o tom nevedeli. Počas rokovania sa otvorili dvere a do miestnosti vbehli bojovníci v zelených plášťoch, ktorí sa vydávali za zelenopláštnikov. Počas útoku zabili zhonskéhocisara a zranili eurskú kráľovnú. Všetci vodcovia si mysleli, že tí bojovníci boli zelenopláštnici, ale boli to nováčikovia v ich ráde a chceli poškvrniť ich meno. A tak zelenopláštnikov pochytali okrem štyroch hlavných hrdinov, ktorý utiekli a začali pátrať po všemocných daroch,vrátane meča Pazúra šelmy.

  Meno: SimonPopadičŠkola: ZŠ s MŠ Pionierska 2, 8.B, Brezno Adresa domov: Fraňa Kráľa 11, 97701 Brezno