Preskočiť na obsah

Spirit Animals

    Spirit Animals

    V tajomnom svete Erdas všetky deti, ktoré oslávia 11 rokov, čaká obrad pitia nektáru. Pokúsia sa vyvolať svoje duchovné zviera. Dokáže to len zopár z nich. Vyvolení získajú neobyčajné schopnosti svojich zvierat. Štyrom deťom sa podarí vyvolať posvätné duchovné zvieratá: vlka Briggana, leopardicu Urazu, pandu Jhi a sokola Essix. Deti Conora, Abeke, Meilin a Rollana čakajú veľké dobrodružstvá.

    Ich úlohou je zachrániť svet pred dobyvateľmi. Na to potrebujú získať talizmany veľkých strážcov. Na zelenom hrade absolvujú výcvik u zelenopláštnikov. Naučia sa bojovať, dostanú zbrane a naučia sa spolupracovať so svojimi duchovnými zvieratami. Duchovné zvieratá sú stále s nimi, pomáhajú im a keď ich treba skryť, zmenia sa na tetovanie. Conor od Briganna získal rýchlosť a silu, a ako bývalý pastier vie bojovať so sekerou. Abeke sa zlepšila v streľbe z luku, Uraza ju naučila pohybovať sa rýchlo, ticho a nenápadne. Meillin je dcéra zhongského generála, ovláda bojovné umenia a vďaka pande Jhi získala rozvahu a pokoj. Rollan je sirota. Vďaka sokolovi Essix získal ostrý zrak, ktorým vidí až do duše človeka.

    V napínavých súbojoch o talizmany sa stretnú s krutými dobyvateľmi, ktorým tiež pomáhajú duchovné zvieratá. Oni ich však získali pomocou žlče, preto stoja na strane zla. Svet chce zničiť kobra Gerathon a opičiak Kovo. Aj keď to nie je jednoduché, cesta je dlhá a veľa sa na nej treba naučiť, dobro zvíťazí. Deti splnia svoje poslanie a Erdas bude zachránený.