Preskočiť na obsah

SPYxFAMILY – Tacuja Endó

    Kniha, ktorú som čítala je manga. Obsahuje sedem ucelených misií v komixovom prevedení. V knihe vystupuje Loid – špión, pod menom Súmrak. Jeho partnerkou je vrahyňa Yor a ich adoptovaná dcéra Anya, ktorá je telepatkou.
    Príbeh začína tým, že Yor zoznamuje Loida so svojim bratom Yurim. Yor predstiera, že tvoria spolu s Loidom pár. Brat Yuri však chce dôkaz v podobe bozku, z čoho je Yor šokovaná. Preto sa trochu posilnila alkoholom, aby presvedčila brata a pobozkala ho. Keď už sa odhodlala ho pobozkať, zrazu to chcel brat prekaziť, na čo Yor zareagovala jeho odhodením. Zľakla sa, že mu veľmi ublížila, pretože krvácal, ale dopadlo to dobre. V jednej z misií sa Loid so svojim kamarátom prezliekol za tajných policajtov, aby si preveril Yor, či by bola dobrou manželkou. Yor sa preľakla, podarilo sa jej však pred nimi ujsť. V jednej z častí adoptovaná dcéra Anya bola v triede, kde si znepriatelila spolužiaka Damiana. Na hodine vybíjanej boli spolu v jednom tíme, v závere hry ich oboch ešte nevybili a Damian chcel chytiť loptu, ale padla mu z rúk na zem. Anya si myslela, že Damian ju pred tou loptou zachránil, ale on tvrdil, že to tak nie je, hru prehrali. Anya začala pre svoje telepatické schopnosti predstierať, že nie je najmúdrejšia. Aby si jej spolužiaci nemysleli, že podvádza, tvárila sa, že skoro nič nevie. Anya s Loidom sa išli pozrieť na dobrovoľný program, ktorý ponúkala škola. Keď odchádzali, Anya mala vidinu bublín, že sa niekto v bazéne topí a rýchlo utekala k bazénu a skočila tam. Potom Loid utekal za Anyou a skočil tam, aby ich oboch zachránil. Mama toho chlapca bola veľmi vďačná a Anya získala zlatú hviezdičku za záchranu ľudského života. Yor s Loidom boli na ňu hrdí. Vďaka tej zlatej hviezde sa stala v škole aj trochu populárna. Anya chcela veľmi psa a tak Yor, Loid a Anya išli pozrieť do útulku. V inej z častí misie v jeden deň sa Loid rozhodol, že Yor pozve na rande, Yor bola šokovaná, ale súhlasila a Anyu strážil Loidou kamarát, ktorého Anya volala Afro. Potom sa Anya a Afro rozhodli, že Loida a Yor budú sledovať. Sledovali ich až do nejakej reštaurácie a chceli tam jednému mužovi zabrániť, aby ich napríklad neotrávil ale všetko dopadne dobre.
    Knihu odporúčam, je to celkom napínavé, akčné a pekne ilustrované. Zaujíma ma dej, v nich neočakávané udalosti a zápletky. Misiou je vytvoriť rodinu a táto misia bola splnená. Tiež ma zaujal iný štýl čítania knihy ako sme zvyknutí, odzadu. Kniha má ďalších 10 častí, z ktorých som už prvé dve časti prečítala a tiež ma upútali. Určite sa budem tešiť ďalším epizódam tejto knihy.