Preskočiť na obsah

STAR WARS THRAWN Timothy Zahn

    Táto kniha rozpráva o jednej z najikonickejších postav SW vesmíru. Samozrejme kniha je o veľkoadmirálovi Thrawnovi. Príbeh sa začína niekoľko rokov po tretej časti. Prvýkrát sa stretávame s Thrawnom na džungľovej planéte, na ktorej je Thrawn vyobrazený ako vyhnanec svojej rasy. Postupne sa zoznamujeme s Thrawnovou osobnosťou a vidíme ako svojou pracovitosťou a vytrvalosťou pomaly postupuje v imperiálnom rebríčku hodností. V knihe ho sprevádza aj jeho pobočník Eli Vanto, ktorého osud vás na konci knihy bude šokovať.
    Osobne sa mi najviac páčil príbeh a prepletený dej tejto knihy a hlavne napätie. Napätia tam bolo naozaj veľa a musím povedať, že by som nikdy neveril, ako môže niekoho vtiahnuť takto kniha do toho deja. Knihu odporúčam naozaj každému bez ohľadu SW vedomostí. Ak vás len trocha baví sci-fi toto je určite voľba pre vás.
    Autorom je známy SW spisovateľ Timothy Zahn. Napísal starú Thrawnovu trilógiu, novú Thrawnovu trilógiu (súčasťou nej je aj táto kniha) a najnovšie aj Thrawnovu prequelovú trilógiu (Thrawn Ascendancy)
    Počet strán: 384
    Rok vydania: 2018