Preskočiť na obsah

Šťastie pre koňa od Christiane Gohl

    Kniha ,Šťastie pre koňa, je prvý diel série ,Lea a kone, od nemeckej autorky Christiane Gohl. Kniha je určená pre mladých čitateľov, ktorí majú radi príbehy o koňoch, láske a priateľstve. Hlavnou hrdinkou je Lea, ktorá sa nechce zúčastniť jazdeckého kurzu pre matky a dcéry, ktorý jej mama zorganizovala. Lea totiž nemá rada kone a radšej by trávila čas so svojimi kamarátkami. No keď príde do jazdeckého klubu, zmení názor. Nielenže zistí, že jazdenie na koni je zábavné, ale aj spozná sympatického Heika, ktorý je slávnym dostihovým jazdcom. Heikova sestra vlastní žrebca Žolíka, do ktorého sa Lea okamžite zamiluje. A nielen do Žolíka…

    Kniha je napísaná jednoduchým a pútavým štýlom, ktorý zaujme mladých čitateľov. Autorka v knihe opisuje rôzne aspekty jazdenia na koni, ako sú techniky, pravidlá, starostlivosť o zvieratá a bezpečnosť. Kniha tiež ukazuje, ako sa Lea vyrovnáva s problémami typickými pre jej vek, ako sú rodinné vzťahy, škola, kamarátky a prvé lásky. Kniha je plná napätia, humoru a romantiky, ktoré držia čitateľa v napätí až do konca. Postavy sú sympatické a uvážlivé, a čitateľ sa s nimi ľahko stotožní. Kniha ,Šťastie pre koňa, je ideálna pre tínedžrov, ktorí milujú kone a dobrodružstvo. Kniha je zábavná, vzdelávacia a inšpiratívna. Kniha je vhodná aj pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť viac o koňoch a jazdení. Kniha je prvou z piatich častí série ,Lea a kone, a čitateľ sa môže tešiť na pokračovanie Lenkinho príbehu.
    Musím ale upozorniť na to, že sa tam nenachádzajú obrázky. Ja osobne milujem kone a preto som si vybrala tuto knihu a ak mate kone radi aj vy tak smelo do toho:).