Preskočiť na obsah

Šťastný Zoznam

    Rachael Lippincon
    Emily je dievča, ktorej mama zomrela. S otcom žijú v Huckabee. Toto leto sa rozišla so svojím frajerom Mattom už po tretí krát. Prišla k nej kamarátka Blake z ďaleka. Otec po maminej smrti chcel aby všetky mamine veci išli na charitu a aby sa presťahovali. Dlho sa vyhýbala maminmu šatníku. V ten deň prišla k Emily Blake aby jej pomohla s balením. Emily sa musela premôcť a vstúpiť do maminho šatníka. Došla dnu a začala si prezerať mamine veci. Každá vec jej pripomínala mamu. Do očí sa jej tlačili slzy ale potlačila ich. Sadli si na zem a začali ich pozerať. Našli krabicu s maminými spomienkami zo školy. Veľa diplomov, pochvál a iných rôznych fotiek zo školy. V rohu sa krčil malý papierik. Zobrala ho a pozorne si ho prezrela. Bolo na ňom napísané LETO JULIE MILLEROVEJ a hneď pod tým DVANÁSŤ DOBRODRUŽDIEV PRED DVANÁSTYM ROČNÍKOM. Pod názvom boli dobrodružstvá.
    Po prvé dať si spraviť tetovanie. Po druhé prekonať strach z výšok. Po tretie ísť na piknik. Po štvrté vyskúšať nové jedlo. Po piate vypadnúť z Huckabee. Po šieste spať pod hviezdami. Po siedme ísť na výlet k jazeru Huckabee. Po ôsme zaplávať si nahá na kúpalisku po záverečnej. Po deviate kúpiť si knihu v cudzom jazyku. Po desiate ukradnúť jablko z prvého stromu v Snyderovom sade. Po jedenáste nájsť štvorlístok. Po dvanáste pobozkať J. C.. Obi dve sa na seba pozreli a Blake sa spýtala Emily či ide do tohto zoznamu. Emily prikývla. Mala strach ale povedala si, že ju to v tomto období zblíži s mamou. Úlohy začali pomaly plniť a na zozname zostávalo menej a menej dobrodružstiev. Ako každý rok ich škola organizuje výlet na jazero. Vtedy má prísť posledná úloha. Miesto dvanástej úlohy sa má udobriť s Mattom a pobozkať ho. Nastal deň kedy odchádzali. Pred autobusom povedala Mattovi, že sa s ním potrebuje porozprávať. On prikývol. Emily sedela vedľa svojej najlepšej kamarátky, ktorá bola počas plnenia zoznamu na tábore.
    Blake sedela ďalej. Počas výletu pri jazere sa Emily a Matt spolu porozprávali. Posledný večer pred odchodom idú učitelia skôr spať a deti majú párty pri vode. Emily sa pripravila na poslednú úlohu a tou bolo pobozkať Matta. Keď sa vybrali Blake, Emily a jej najlepšia kamarátka na párty museli prejsť cez malý lesík. Blake zastavila Emily a povedala že jej potrebuje niečo povedať. Emily najlepšia kamarátka išla preč a Emily s Blake išli trošku mimo chodníka. Keď zastavili Blake sa pozrela Emily do očí. Povedala jej, či je dobrý nápad pobozkať Matta. Emily jej na to odvetila, že to je to, čo chce. Ale Blake povedala niečo čo Emily nečakala. Povedala jej, že lesba a že sa jej Emily veľmi páči a pobozkala ju. Ale Emily jej povedala, že dnes sa chce dať spať do kopy s Mattom. Emily odišla a Blake tam zostala stáť. Pri ohni Emily už čakala jej najlepšia kamarátka, Matt, ktorý sa na ňu usmieval a ostatný kamaráti. Hrali fľašu a všetko išlo podľa plánu. Fľaša ukázala na Emily, spýtali sa jej či chce pravdu alebo odvahu a ona si vybrala odvahu. Jej najlepšia kamarátka jej povedala, že musí pobozkať Matta. Postavila sa a on sa postavil tiež. Podišla k nemu a pobozkala ho. Blake bola z toho úplne mimo a odišla spať. Emily sa rozbehla za ňou ale Matt ju chytil za ruku a ona mu povedala, že musí niečo ešte vybaviť ale vráti sa. Keď došla do izby, Blake už spala. Emily si ľahla na posteľ a začala premýšľať. Zaspala. Keď sa zobudila, Blake už bola pobalená a nebola ani v izbe. Vstala a začala si baliť kufor. Keď odchádzali Matt sa jej spýtal prečo už večer neprišla. Mala zvláštny pocit o tom čo povedala Blake. Chcela byť s ňou. Keď prišli do Huckabee, jej otec ju zobral do nového domu kde sa Emily nahnevala a rozplakala sa. Svojmu otcovi povedala, že je lesba. On jej na to povedal, že je to v poriadku. Rozbehla sa po schodoch, vzala bicykel a išla k Mattovi. Povedala mu, že je lesba a páči sa jej Blake. On sa na ňu pozrel a povedal jej, že si potrebuje popremýšľať. A ona zatiaľ zobrala bicykel a odišla za Blake. Keďže bola Blake na Emily urazená, tak sa jej vyhýbala. Nakoniec ju Emily zastavila a povedala jej to.