Preskočiť na obsah

„Steve Jobs“ od Waltera Isaacsona

    Kniha „Steve Jobs“ od Waltera Isaacsona je pohľadom do života tohto výnimočného človeka so zaujímavým príbehom, ktorý stojí za značkou Apple. Isaacson, ktorý je známy svojimi biografiami historických osobností ako Albert Einstein či Benjamin Franklin, využil rozhovory s Jobsom samotným, jeho rodinnými príslušníkmi, priateľmi, kolegami aj konkurentmi, aby poskladal komplexný životný príbeh o Jobsovi. Isaacson opísal Jobsa takého, aký naozaj bol či s jeho úspechmi, ale aj s jeho chybami a neúspechmi.

    Isaacson nám opisuje život Jobsa od jeho úplných začiatkov cez jeho mladícke experimenty s LSD, cestu po Indii, až po založenie spoločnosti Apple v garáži jeho rodičov z ktorej nakoniec vedel vybudovať impérium.
    V knihe je písané aj o jeho revolučných výtvoroch ako Macintosh, iPod, iPhone a iPad, ktoré zmenili spôsob akým žijeme a komunikujeme. Isaacson nám tiež opísal Jobsov tvrdohlavý charakter a jeho nekompromisný prístup k dizajnu a kvalite.
    Jobs mal ako keby schopnosť predvídať, čo zákazníci budú chcieť, ešte predtým ako si to uvedomili sami a jeho nepoddajná viera vo svoju víziu aj v tvári neúspechu. Isaacson tiež nezabudol napísať o Jobsom riadeným sporom, či už ide o jeho vyhadzov z Apple v roku 1985, jeho následné podniky s NeXT a Pixar, alebo jeho úspešný návrat do Apple, kde nakoniec zaviedol spoločnosť k jej historickému úspechu.

    Aj keď Jobs nie je bezchybný, kniha nás inšpiruje jeho odvahou a netradičným myslením. Dokazuje že aj jeden človek môže zmeniť svet svojou víziou a odhodlaním.