Preskočiť na obsah

Stratená hračka

  V malom, pokojnom mestečku žil malý chlapec menom Peter. Bol to vynaliezavý a hravý chlapec, ktorý sa vždy vyberal dobrodružstvami. Jeho najlepším priateľom bol starý plyšový medveď, ktorému dal meno Bubo.

  Jedného dňa, keď sa Peter hral na záhrade so svojím milovaným medveďom, sa stala nečakaná vec. Pri pohybe hračkou ju nešťastne hodil do vysokého keru. Peter sa snažil ju nájsť, no neúspešne. Bol smutný a sklamaný, lebo medveď bol pre neho veľmi dôležitý.

  Rozhodol sa teda ísť dobrodružstvom hľadať svojho strateného priateľa. Prehľadával celé mesto, prešiel cez parky, ulice a dokonca aj starý les za mestom. Hoci bol unavený a smutný, nevzdal to.

  Napokon, keď už stratil nádej, našiel sa na kraji lesa malý domček. V ňom žil starý pán, ktorý ho srdečne privítal. Keď sa dozvedel o stratenom plyšovom medvedíkovi, ponúkol sa, že mu pomôže.

  Spolu sa vybrali do lesa a prehľadávali každý kút. Až nakoniec, pod starým stromom, našli Buba. Peterovým očiam sa zablyslo radosťou a vďaka vďaka pre starého pána bol ešte väčšia.

  Zažili spolu mnoho dobrodružstiev a Peter sa naučil, že pravých priateľov nestratíme nikdy, len nám občas môžu zabudnúť, kde sa skryli.