Preskočiť na obsah

Supertajný denník Lucie H.

  Názov knihy: Supertajný denník Lucie H.
  Autor: Paulína Feriancova
  Rok a miesto vydania: SLOVART,spol.s.r.o,Bratislava,2007
  Hl.postava a vlastnosti: Lucia-pubertačka,tvrdohlavá,zavystivá
  Vedľaj.postavy a vlastnosť: Otec-vegetarián, Mama-milá, Filip-brat, Nina Turbačová- pyšná, James- múdry, Susedia z Veľkej Británie- zaujímaví
  Dej: – stačí na pol strany: Dňa 3. marca vyhrala na triednom kole žiačka Lucia svoj denník. Pani učiteľka vybrala Luciu a jej spolužiačka Nina na školské kolo. Lucia zavidela Nine, že vyhrala knihu Harryho Potera a Fenixov rád. No zároveň bola rada,že ho vyhrala. Lucia veľmi zavidela Nine že ma melír na hlave a psa. No lenže je alergická na psa. Zistila že jej mama je tehotná. Dňa 4. Apríla to bolo v nedeľu. Vo vedľajšom dome sa diali veci. Lucia ich špehovala a zistila ,že tam je pekný chlapec a, že sú to noví susedia. Boli z Veľkej Británie. Nakoniec získala novú kamarátku a zároveň aj lásku Jamesa. Lucia je konečne štastná. Dokonca už má na sebe svoj vytúžený melír. Rodičia Luciu prekvapia mesačným pobytom vo Veľkej Británii v sprievode nových susedov. Lucia dostala nový linajkový zošit do ktorého si bude písať svoje tajomstvá, zážitky z Londýna.
  Myšlienka, ktorá sa mi páčila: Že sme zistili Luciin život
  Čitateľské dojmy: – čo sa mi na knihe, postavách a ich správaní páčilo/nepáčilo? Čím ma kniha prekvapila? Aké posolstvo som si z konania postáv zobral/a do života? ….. Páčilo sa mi, ako to Lucia zvládala. Nepáčilo sa mi ,ako Lucia zavidela Nine veci. Že aj keď je niečo ťažké nemáme sa vzdávať.