Preskočiť na obsah

Tajná záhrada

    “ Tajná záhrada“ je klasický román od autorky Frances Hodgson Burnett, ktorý sleduje príbeh mladej dievčiny Mary Lennox, ktorá je poslaná žiť s príbuznými na ich opustenom anglickom panstve po tom, ako je osirelá. Mary sa postupne zúčastňuje na odkrytí záhadnej tajnej záhrady na pozemku a objavuje jej uzdravujúci účinok nielen na záhradu, ale aj na seba samú a na ľudí okolo nej. Tento príbeh je známy svojou atmosférou tajomstva, obnovy a nádeje.
    Túto knihu som si vybrala z viacerých dôvodov. Počula som o jej klasickom statusu a silnom posolstve o uzdravujúcej sile prírody a nádeje. Mala som záujem o prečítanie diela, ktoré je takým obľúbeným titulom v literárnom kánoni. Okrem toho som bola potešená myšlienkou na sledovanie vývoja hlavnej postavy a jej osobného rastu počas jej dobrodružstiev v tajnej záhrade. Som zvedavá, ako autorka vykreslí vzťah medzi prírodou a ľudským zdravím a šťastím a ako toto posolstvo preniká do celej knihy.
    „Tajná záhrada“ je príbeh, ktorý má schopnosť zaujať čitateľov všetkých vekových kategórií svojou jedinečnou atmosférou a významnými témami, ako je uzdravenie, nádej a znovuzrodenie. Je to dielo, ktoré sa prelína s dôležitými životnými hodnotami a ponúka čitateľom možnosť zastaviť sa a zamyslieť sa nad svojím vlastným vzťahom k prírode a vnútornému rastu. Som presvedčená, že „Tajná záhrada“ bude pôsobiť na mňa silne a obohatí moje literárne skúsenosti o jedinečný spôsob.