Preskočiť na obsah

Tajomná lagúna

  Názov knihy: Tajomná lagúna
  Autor:Enid Blyton
  Rok a miesto vydania:2007,Bratislava
  Hl.postava a vlastnosti:Philip-srandovným,odmietavý,nechcel odísť bez potkanov
  Vedľaj.postavy a vlastnosť:Lucy-predstaviteľná-rada,Dinah-problém s očami.Jack-mal rad papagáje.mama-zaneprázdnená.kiki-otravná.Pani Manneringová-opatrovateľka.Teta Allie-starostlivá.Potkan-ňufko.
  Dej:Deti dostali osýpky a mama im našla opatrovateľka lenže deti odmietali opatrovateľku.Mama musela lebo nemala na deti čas.Prišla opatrovateľka deti stále robili naproti.Deti to nebavilo a chceli ujsť.Opatrovateľka bola na deti prísna.Philip však nechcel odísť bez potkanov.Opatrovateľka nemala rada potkanov.Deti mali nápad že pojdu preskúmať prístav.Bill mal dokonca aj mapu.Vydali sa na dlhú cestu.A tak vo všetkom si museli pomáhať.Prišli na ostrov vtákov.Nastalam divoká búrka.Šli to preskúmať započuli nejaké hlasy.Deti našli čln.Deti bojovali o život boli hladný a smädný.Billa niekto po pritom uniesol všimli si to a šli ho zachrániť.Našli zbrane a šli po Billa.Vyslobodili ho a utekali ako o život.Všetci napokon to zvládli a zaspomínali si ako spolu držali.A majú dobrodružstvo o ktorom budú si spomínať keď prídu na prázdniny.
  Myšlienka, ktorá sa mi páčila:páčilo sa mi ako držali spolu
  Čitateľské dojmy:Nepáčilo sa mi ako uniesli Billa Čím ma kniha prekvapila?Zbraňami ktoré našli. Aké posolstvo som si z konania postáv zobral/a do života? …..Vždy držať spolu.