Preskočiť na obsah

Tajomstvo Titanicu

  Klub Záhad
  (Tajomstvo Titanicu)
  Thomas Brezina
  Moja obľúbená kniha, ktorú som samozrejme aj prečítal je práve táto pretože mám rád záhady a ich následné riešenie.
  Klub záhad pozostáva z troch členov a to sú: Jupiter,Nick a Vicky. Všetci traja sú mladí v rozpätí 11 až 13 rokov. Sú to mladí študenti ktorých fascinujú záhady a vďaka ich kontaktom sa dokážu priblížiť k ich vyriešeniu. Autor v tomto diele píše o zjavení prízraku Titanicu, ktorý sa vždy aj s jeho posádkou vracia na miesto jeho potopenia.
  Profesor Katz dostal ponuku, že sa môže ísť pozrieť ponorkou na na miesto kde sa potopil Titanic. V rámci možností aj obzrieť jeho vrak. V ponorke však mali ešte tri voľné miesta a tak na túto riskantnú plavbu zobral svojho syna,synovca a neter. Po nasadnutí do ponorky sa začali členovia posádky rozprávať kde od normálnej konverzácie došli k rozprávaniu strašidelných príbehov a historiek. Keď prišiel na rad kapitán ponorky Louis Mayer, tak sa všetkým spravila husina na koži. Začal im rozprávať o prízraku lode Titanic, ktorý sa vždy na jeho výročie potopenia zjaví aj s jeho posádkou na mieste kde sa potopil. Tento prízrak aj videli no presnejšie informácie v knihe niesu spomenuté.
  Skončilo to šťastným návratom domov a členovia posádky si odniesli z tejto výpravy pekné aj nepekné zážitky na ktoré určite len tak nezabudnú.