Preskočiť na obsah

Tamara Ireland Stone: Every last word

    Knihu ktorú som si vybrala sa volá Every last word od autorky Tamara Ireland Stone.
    Táto kniha patrí do kategórie romantických kníh vhodná pre dospievajúcu mládež. Hlavnou postavou celého príbehu je Samantha McAllister, jedna z najpopulárnejších dievčat na strednej škole v Kalifornii. Avšak Sam má tajomstvo o ktorom nikto z jej kamarátok nevie – má obsedantno kompulzívnu poruchu a každý týždeň musí chodiť na sedenia s psychiatričkou.
    Je presvedčená, že keby sa to niekto z jej populárnej skupinky kamarátok dozvedel opustili by ju a ona by sa strápnila pred celou školou. Jedného dňa stretne Sam pri svojej skrinke Caroline, sebavedomé dievča, ktoré sa nebojí povedať čo si myslí, s ktorou sa hneď skamaráti a začnú spolu tráviť každú voľnú chvíľu. Majú totiž spoločný koníček – obe píšu básne. Po dlhšej dobe spoločného kamarátstva zoberie Caroline Sam do tajného spolku poetov, ktorý existuje u nich v škole. Tam stretne chlapca menom AJ s ktorým zažije lásku na prvý pohľad. Keď trávi čas so svojimi novými kamarátmi s rovnakými záľubami cíti sa viac “normálne“ a postupne zabudne na to, že chcela byť niekedy populárna.
    Aj napriek tomu, že si autorka vybrala celkom vážne témy na písanie, a to hlavne témy z oblasti mentálneho zdravia, myslím si, že to zvládla veľmi dobre. Táto kniha sa mi veľmi páčila a po jej dočítaní sa stala hneď mojou novou obľúbenkyňou. Odporučila by som ju každému kto má rád romantické príbehy ale tiež ľuďom, ktorí si sami prechádzajú ťažším obdobím.