Preskočiť na obsah

Tanec pre Luciu Frey, Mucha, Oliver Twist

    Tanec pre Luciu Frey je Roman o 16 ročnej Lucii ktorá žila so svojim otcom vo francúzsku, pokiaľ sa nestala nehoda a otec nezahynul pri výbuchu bytu. Po smrti otca sa Lucia vracia do Košíc ku svojej matke ktorej je na príťaž a do školy taktiez nezapadá. S kamaratmi z Francúzka pretrhne kontakt. Nájde však znova vášeň k tancu. Postupne stretne aj prvú lásku ale zmena prostredia jej však nepomôže zabudnúť na žiaľ po otcovi.

    Mucha je detektívka o vraždách mladých žien. Rok po revolúcii bolo založené samostatné oddelenie vrážd. Jednou z tridsiatich vrážd bola vražda mladého dievčaťa, ktorú našli zavraždenú pri jazere v lesoparku.Jej smrť bola krutá a prebiehala nasledovne: ruky jej zviazali za chrbtom pančuchami, usmrtili ju a ešte aj znásilnili. Telo sa začalo už rozkladať ale mucha po sebe zanechala malu stopu.

    Oliver Twist je realisticky román o chlapcovi, ktorý vyrastá v sitrotčinci krutého pana Bumbala. Nakoniec svojich trýznitelov opustí a pridá sa k zlodejskej gangu žida Fagina. Pri jednej zlodejskej akcii Olivera zatknú a postavia pred súd. Olivera sa ujme mily pán Barlow ale partia zlodejov nenechá Olivera odísť a jedného dňa ho unesu naspat k pánovi Faginovi. Zisti sa že Oliver ma nárok na značne dedičstvo ale jeho brat Edward sa s ním nemieni oň deliť.