Preskočiť na obsah

Tarzan

  Názov knihy: Tarzan
  Autor: Edgar Rice Burroughs
  Rok a miesto vydania: 1990, Bratislava
  Hl.postava a vlastnosti: Tarzan- odvážny, dobrosrdečný, silný
  Vedľaj. postavy a vlastnosť: John Clayton- starostlivý, Alice Claytonová- odvážna, Profesor Archimedes- ochranný, Kala-starostlivá
  Dej: Manželia Claytonovci cestovali v pirátskej lodi. Aby si zachránili život, vysadili ich na najbližšom ostrove. Na ostrove sa zabývali, pánovi Clayton sa neskôr narodilo malá bábätko. Manželka pána Claytona náhle zomrela a na pána Claytona zaútočili ľudoopy, ktorý našli v postielke malé dieťatko. Opica Kala si chlapca zobrala a prisvojila si ho a dala mu meno Tarzan. Aj keď bol úplné iný ako ostatné opice, už ako malý chlapec bol veľmi šikovný a silný. Počas života navštívil domček v ktorom našiel mnoho kníh a čudných vecí., ktoré nepoznal a naučil sa písať po Anglicky. V jeden deň prišli ľudia na ostrov, medzi ne patrila Jane Potterová, ktorú raz zachránil a potom sa do nej zaľúbil. Bol sklamaný že Jane prepustili domov. Stretol D´Arrnot, ktorý mu pomohol Jane opäť nájsť a naučil ho rozprávať po francúzsky. Janu nakoniec našli podľa odtlačkov v starom denníku po jeho pravom Otcovi.
  Myšlienka, ktorá sa mi páčila: Páčilo sa mi že opica Kala zobrala a prisvojila si Tarzana.
  Čitateľské dojmy: Páčilo sa mi, že Tarzan bol ochotný sa vzdať džungle. Nepáčilo sa mi že ľudoopy zabili Tarzanovho otca.