Preskočiť na obsah

Taylor Jenkins Reid – 7 manželov Evelyn Hugo

    Medzi moje najobľúbenejšie knihy patrí román 7 manželov Evelyn Hugo. Hlavnou postavou je fiktívna, svetovo známa herečka Evelyn Hugo. Z jej života boli známe iba udalosti, ktoré nechala verejnosť vedieť, no častokrát veľa z nich bolo iba na oko. Detaily však neboli doteraz známe a nikto nevedel, ako v skutočnosti herečka žije. No nečakane sa rozhodne poskytnúť rozhovor o svojom živote jednej neznámej novinárke. Evelyn trvá na tom, že je to práve Monique, ktorá je pre túto prácu najvhodnejšia.
    Evelyn odhaľuje svoj životný príbeh, od svojich ťažkých začiatkoch v New Yorku až po vrchol jej kariéry v Hollywoode. Odhaľuje vzostupy a pády svojej kariéry, vrátane vzťahov s každým z jej siedmich manželov. Každý z týchto vzťahov prináša nové tajomstvá, od lásky až po manipuláciu. No v strede knihy sa objaví najväčšie tajomstvo – Evelinina skutočná láska bola žena menom Celia St. James, ďalšia herečka, s ktorou mala vzťah v dobe, keď otvorene prejavovanie lásky medzi ženami nebolo bežné. Ich vzťah bol utajený, pretože Evelyn sa bála odsúdenia a stratu kariéry. Monique sa pri rozhovoroch s Evelyn postupne dozvedá nielen o živote slávnej herečky, ale aj o sebe samej a o svojich vlastných túžbach a obavách.
    Táto kniha patrí jednoznačne medzi moje najobľúbenejšie. Mala veľmi zaujímavý príbeh a nečakané zvraty. Život Evelyn bol fascinujúci, a nikto nikdy nevedel, prečo urobila to, čo urobila. Svet showbiznisu je plný klamstiev, a preto jej rozhodnutia vzhľadom na okolnosti boli múdre.