Preskočiť na obsah

The Last Thing He Told Me (Laura Dave)

  The Last Thing He Told Me – Laura Dave

  “The Last Thing He Told Me je napínavý thriller o žene menom Hannah, ktorá sa snaží odhaliť pravdu o svojom manželovi Owenovi potom, ako zmizne. Príbeh začíná tak, že Owen necháva pre Hannah odkaz s jednoduchým želaním: “Ochráň ju“. Hannah, ktorá sa za Owena nedávno vydala, je zmätená a vystrašená jeho náhlym zmiznutím. Postupne Hannah zisťuje, že Owen nie je ten, za koho sa vydával. Počas pátrania po ňom se stretáva s jeho dcérou Bailey, ktorá zdieľa niektoré dôležité informácie o Owenovej minulosti. Spoločne sa snažia rozlúštiť záhadu jeho zmiznutia a odhaliť skryté tajomstvo, ktoré sa vzťahuje k jeho minulosti.
  Medzi tým Hannah zisťuje, že Owen bol zapletený do nelegálnych aktivít a jeho život bol ohrozený. Postupne odhaľuje sieť klamstiev, podvodov a nebezpečenstva, ktoré ohrozujú nielen jeho, ale aj ju samotnú. Pri pátraní po Owenovi Hannah objavuje vlastnú silu a odhodlanie.
  Príbeh je rozprávaný z pohľadu Hannah, ktorá sa snaží pochopiť, kto Owen skutočne bol, a zároveň sa vysporiadať s vlastnými emóciami a pochybnosťami. Autorkin pútavý štýl písania a napínavý dej čitateľov vťahuje do napínavého sveta intríg a tajomstiev.
  Je to dojemný a pôsobivý príbeh o láske, odhodlaní a odhaľovaní pravdy.
  Je to pútavý thriller, ktorý vás pohltí a nepustí, kým nebudete na poslednej strane. Ak milujete thrillery, krimi a mysteriózne príbehy, tak toto je niečo pre vás. Sú tam motívy rodinných tajomstiev, odvahy a oddanosti.
  A aký bol dôvod môjho výberu? Vybrala som si ju, lebo ma zaujala a zdala sa mi napínavá, ako som sa potom aj utvrdila. Zároveň ju kamarátka čítala a ona mi ju v podstate odporučila.