Preskočiť na obsah

These violent delights – Chloe Gong

    „These Violent Delights“ od Chloe Gong je prepracovaním Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia, odohravajúcim sa v Šanghaji 20. rokov 20. storočia, uprostred súperiacich gangov a smrtiacej nákazy.
    Príbeh je o Juliette Cai, dedičke gangu Scarlet, a Romovi Montagovovi, jej prvom milencovi, ktorý ju zradil a je dedičom gangu White Flowers. Napätia medzi ich rodinami sa stupňujú, keď gangy Scarlet a White Flowers súperia o kontrolu nad Šanghajom proti komunistickým stranám, ktoré sa snažia ovládnuť Šanghaj.
    Juliette sa vracia zo zahraničia do Šanghaja po štyroch rokoch, keď sa tajomná nákaza známa ako „forgetting plague“ alebo „zabúdajúci mor“ šíri mestom, spôsobujúc, že jeho obete strácajú svoje spomienky a upadajú do šialenstva. Juliette a Roma musia vyšetriť tento mor spolu napriek rivalite ich rodín, chaosu medzi ľuďmi a eskalácii vojny medzi gangmi.
    Chloe Gong kombinuje prvky romantiky a politických zmätkov, čím vytvára pútavý príbeh, ktorý prebáda témy zakázanej lásky, mocenských súbojov a dôsledkov vernosti. Dobre vykreslené postavy ponoria čitateľa do sveta nebezpečenstva a intríg.
    Celkovo je „These Violent Delights“ fascinujúcim čítaním, ktoré prináša nový a originálny pohľad na klasický príbeh od Shakespeara a zároveň sa hlbšie zaoberá komplexnými témami. Ponúka zábavu aj obsah, ale aj témy relevantné pre súčasnú spoločnosť. S jeho pútavými postavami a zložitou zápletkou je román podľa mňa skvele spracovaným dielom, ktoré by mal každý čitateľ skúsiť.