Preskočiť na obsah

They Both Die at the End – Adam Silvera

    Tento román od autora Adama Silveru, ktorý sa odohráva v alternatívnom svete, kde ľudia dostanú rôzne myšlienky o svojej smrti. Kniha je o dvoch hlavných postavách, Matea a Rufusa, ktorí v jeden rovnaký večer dostanú telefonát od spoločnosti s názvom Death-Cast, ktorá ich informuje, že im ostáva len jeden jediný deň svojho života a keď príde ich čas smrti budú pripravení.
    Mateo a Rufus sa stretávajú pomocou aplikácie s názvom Last Friend, ktorá je učená pre tých ktorí nemajú s kým stráviť tento posledný deň a chcú si nájsť svojho posledného spoločníka.
    Po ich stretnutí sa rozhodnú spolu stráviť deň a tak sa navzájom spoznávajú, objavujú nové veci o sebe a ich živote a vracajú sa tak do ich dávnych minulostí. Román opisuje ich dobrodružstvá, ktoré sa odohrávajú v priebehu jedného dňa. Autor poukazuje v deji najmä na smútok, lásku, a hlavne význam živote. Podľa názvu knihy môžu všetci povedať že koniec je jasný a že dej knihy bude pravdepodobne smutný, no príbeh je taktiež plný hlbokých momentov, ktoré oslovujú čitateľa a vyvolávajú v ňom rôzne emócie a pocity. Kniha ma zo začiatku zaujala hlavne svojou originálnou myšlienkou. Napriek tomu že ma miestami knihu čítať nebavilo, som na konci usúdila že to bol pekný príbeh o sile priateľstva a podstate života.