Preskočiť na obsah

Thomas C. Brezina: Tigrí tím – Desivé pazúry

    Kniha od autora Thomasa C. Brezinu s názvom Tigrí tím – Desivé pazúry je veľmi zaujímavá, vtipná a po celý čas čítania aj veľmi napínavá. Navyše, čítanie knihy uľahčuje lupa, pomocou ktorej nájdete odpovede na záhady, v ktorých je v príbehu veľmi veľa.
    Hlavnou myšlienkou príbehu je sila priateľstva troch kamarátov a ich odvaha. Tigrí tím tvoria 3 kamaráti: Luk, Patrik a Bea, ktorí dovolenkujú v talianskom meste Cala di Volpe. Patrik – veľký futbalista, má rád pizzu a ktorý v podstate nie je až taký odvážny ako sa na prvý pohľad zdá. Ďalej Bea, veľká zberateľka (všetkého, čo sa zbierať dá), rada si trénuje pamäť čítaním kníh a napokon Luk, ktorý miluje počítače a veci na diaľkové ovládanie.
    Pohodovú dovolenku kamarátov naruší niekoľko nepríjemných udalostí. Po meste sa hovorí, že ľudia v hoteli zbadali nejakého temného tvora, ktorý napadá člny a zanecháva stopy po pazúroch. Polícia všetky tvrdenia odmieta a myslí si, že si to ľudia len vymýšľajú. Tigrí tím sa však pustí do pátrania. Stopy vedú do hlbín jaskýň pri pobreží. Tam sa stretnú so zvláštnymi bytosťami a odhalia starodávnu legendu o morskom netvorovi. Tigrí tím čelí mnohým nebezpečným situáciám, prenasleduje ich tieňová postava. V závere sa Tigrí tím stretne s tieňovou postavou a odhalí jej zlý plán. Tím svojou šikovnosťou prekabáti protivníka a vypusteniu príšery zabráni: Dobro víťazí nad zlom a obyvatelia mesta sú zachránení.
    Túto knihu by som odporučil všetkým svojim kamarátom, ktorí dovolenkujú v čase letných prázdnin niekde so svojimi rodičmi. Určite sa pri čítaní tejto knihy nudiť nebudú !