Preskočiť na obsah

Tieto narodeniny boli výnimočné.

  Tak ako každý rok, rodičia mi pripravili úžasné prekvapenie. Týždeň pred mojimi narodeninami sme boli so školou na lyžiarskom zájazde. V deň môjho návratu som mala narodeniny a čakalo ma doma obrovské prekvapenie. Už pri vchode do domu som videla balónovú výzdobu. Každé narodeniny sú pre mňa veľkým sviatkom. Ale tieto boli ozaj výnimočné. Vo voľnom čase sa venujem futbalu. Hrám za kluby ŠK Vrakuňa a aj za ŠK Slovan Bratislava.
  Celá oslava sa niesla v znamení mojej lásky k futbalu. Mama mi upiekla vynikajúcu tortu s motívom môjho najobľúbenejšieho futbalistu a aj najobľúbenejšieho klubu, ktorým je Real Madrid CF. Môj najobľúbenejší futbalista je Cristiano Ronaldo. Je pre mňa veľkým vzorom. Torta mala banánovú plnku. V kuchyni boli balóny v tvare futbalových lôpt. Pri pohľade na darčeky som začala šípiť, čo ma čaká. Hranatú krabicu som rozbaľovala ako prvú. Môj sen sa splnil.
  Dostala som kopačky so spoluprácou jedného z mojich obľúbených futbalistov, kopačky sú modrej farby s prvkami žltej a oranžovej. Kopačky sú značky NIKE, tak ako kopačky, ktoré som mala doteraz. Meno futbalistu, s ktorým sú spojené je Kylian Mbappé. Je Francúz, má 25 rokov a je útočník. Moja radosť bola neopísateľná.
  To som ešte netušila, že ma čaká ešte jedno prekvapenie. Naobedovali sme sa, dali sme si tortu, a rodičia mi podali do ruky obálku. Esterka! Otvor ju! Vôbec som netušila, čo v nej objavím.
  Bola to vstupenka! Vstupenka na Real Madrid CF vs Deportivo Alavés. Už sa neviem dočkať, ako si to spoločne užijeme. Bude pre mňa veľkým zážitkom objavovať krásy španielskeho mesta Madrid. Na futbalový zápas sa veľmi teším, lebo štadión v Madride má kapacitu 89 000 ľudí, tá atmosféra bude neopísateľná.
  Je úžasné dostať dva takéto darčeky, z jedného sa teším hneď a na ten druhý sa teším už tri mesiace, zápas je plánovaný na máj. Po rodinnej oslave nasledovala oslava s kamarátmi a spolužiakmi. Dostala som ďalšie darčeky, z ktorých mám tiež veľkú radosť.
  Je super mať veľa kamarátov.
  Bola som tak nadšená, že mi tento krát vôbec nevadilo, že musím po oslave upratovať celú izbu. Tieto narodeniny boli nezabudnuteľné, lebo som dostala ako darček aj zážitok.
  Želám si, aby som každý rok mala možnosť oslavovať s rodinou, kamarátmi a spolužiakmi, lebo to je ten najväčší dar.
  Je úžasné darčeky dostávať, ale ešte úžasnejšie je darčeky dávať a robiť blízkym radosť.