Preskočiť na obsah

Tigrí Tím Hlas z podsvetia, Thomas Brezina

  Hlavné postavy + charakteristika:
  Patrik – silný ako tiger (ľadový čaj, dobré vtipy)
  Luk – prefíkaný ako tiger (hamburger, počítač)
  Bea – rýchla ako tiger (kone,varenie)

  Prostredie: Stredná škola
  Téma: Strašidelný hlas (detektívny príbeh)

  Hlavná myšlienka Tigrieho Tímu: Hlas z podsvetia sa dá interpretovať rôznymi spôsobmi, v závislosti od individuálneho chápania. Je na čitateľovi, aby si z knihy vybral to, čo ho najviac oslovilo a zaujalo.

  napr.:
  Dôvera a pravda: V románe sa prelína téma dôvery a pravdy. Poukazuje na to, že dôvera je krehká a ľahko sa dá narušiť, a že pravda nie je vždy jednoduchá a jednoznačná
  Lojalita a zrada: V románe sa objavuje téma lojality a zrady v rôznych kontextoch, od rodinných a priateľských vzťahov. Poukazuje na to, že lojalita nie je vždy absolútna a môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, ako sú moc, peniaze a strach.
  Osobná zodpovednosť a vina: Stretávajú sa s rôznymi ľuďmi, ktorí sa dopustili zlých skutkov. Román kladie otázku o osobnej zodpovednosti a vine, o tom, ako sa s ňou vyrovnať.

  OBSAH:
  Bea začuje z podsvetia hlas, ktorý ju varuje pred hroziacim nebezpečenstvom. Spolu s Lukášom a Patrikom z Tigrieho tímu sa snažia zistiť, odkiaľ hlas pochádza a čo znamená. Vyšetrovanie ich zavedie do temného podsvetia plného mafie, korupcie a tajomných rituálov. Ocitnú sa v nebezpečenstve, keď sa im do cesty postaví protivník.
  Tigrí tím a Hlas z podsvetia je napínavý príbeh o boja dobra so zlom. Kniha ukazuje, že aj obyčajné deti dokážu dokázať veľké veci, ak sa nevzdajú a bojujú za to, čo je správne.