Preskočiť na obsah

Tiny Pretty Things – Dhonielle Clayton, Sona Charaipotra

    „Tiny Pretty Things“ je fascinujúci román od autoriek Sona Charaipotra a Dhonielle Clayton, ktorý sa odohráva v neľútostnom svete baletnej akadémie.
    Príbeh sleduje tri mladé baletné tanečnice – Gigi, Bette a June, ktoré študujú na newyorské baletnej akadémii a sú súčasťou prostredia plného súťaživosti, intríg a rivalít. Každá z nich sa snaží nielen dosiahnuť úspech na pódiu, ale aj prežiť vo svete, kde každý ich pohyb a krok je hodnotený a posudzovaný. Autorky dokážu zaujať čitateľa nielen zaujímavým príbehom, ale aj detailným opisom života baletu a jeho náročností. Postavy sú dobre vystihnuté a čitateľ sa s nimi môže stotožniť v ich snahách, túžbach a slabostiach.
    „Tiny Pretty Things“ poskytuje hlboký pohľad do života mladých umelcov, ktorí sa usilujú o svoje miesto v svete, kde túžba po dokonalosti často vyžaduje osobné obete a kompromisy. Je to príbeh o rivalite, priateľstve, láske a snahách dosiahnuť svoje sny napriek prekážkam, čo ho robí príťažlivým pre čitateľov rôznych vekových skupín.