Preskočiť na obsah

Totálne trápny život Lootie Brooksovej Katie Kirbyová

    Lottie Brooksová má zaujímavý život, ale jej rodina je podľa nej veľmi trápna . Lottie má 11, má hnedé vlasy, je chudá a býva v Anglicku. Tento rok má nastúpiť na strednú školu, ale jej najlepšia kamarátka Molly sa presťahovala na konci školského roka do Austrálie. Lottie s Molly sa skamarátili tak, že keď bola Lottie malá mala zlý zrak a musela mať prelepené oko. V škole sa jej všetky deti smiali. Neskôr sa jej začali smiať aj za oblečenie, vlasy a tak ďalej. Šikanovala ju hlavne Elisa.

    Lottie nemala žiadnych kamarátov, no keď stretla Molly, hneď sa skamarátili aj napriek tomu, že sa Molly mohla baviť so zaujímavejšími ľuďmi Lottiní rodičia zase nevedia pochopiť, že už nie je malé dieťa. Príkladom je, keď ju zobrali do mekáča a chceli jej objednať detské menu, ona ich však presvedčila na Big Mac, ktorý jej nakoniec nechutil, tak ako jej nechutili ani špagety na druhý deň. Mama jej povedala že sú to len chute no ona si povedala si, že bude vegetárianka. Nevydržalo jej to. Lootina mama zavolala aj susedu, ktorá ma pätnásť rokov aby jej poradila ako sa ma správať v novej škole a ako si ma získať nových kamarátov. Lottie nebola z toho nadšená lebo mala v izbe ešte hračky ,s ktorými sa síce už nehrala, ale mala ich ako za dekoráciu. Musela ich zasunúť pod posteľ, inak by hanbila.

    Lottieninin život bol zaujímavy aj keď ona tvrdila opak.

    Prečo som si túto knihu vybrala?

    Pretože ma baví čítať takéto príbehy od tejto autorky, je veľmi zaujímavá a dej je z môjho života a v mojom veku. Je písaná ako denník.