Preskočiť na obsah

Trhlina, Jozef Karika

    Myslím si že každý z nás už počul o sloveskom Bermudskom trojuholníku. Týmto to všetko začalo, rada počúvam rôzne krimi podcasty a v jednej časti sa spomenul Tribeč a zmiznutia. Dlho som nerozmýšlala a hneď som si začala zisťovať o lokalite a všetky dostupné informácie. A tak som sa dostala k filmu Trhlina.

    Film bol dobrý ale zanechal ma plnú otázok. Áno, nedalo mi to tak som sa dal do pátrania. Prehľadala som rôzne zdroje aj weby ,no veľa som sa nedozvedela. Až napokon som zistila že existuje aj kniha, nemala vôbec zlé hodnotenia tak som neuvažovala a okamžite som ju kúpila. Kniha začala celkom mi celkom dostala pod kožu. Dej sa postupne stupňoval a dával veľký dôraz na množstvo otázok s ťažkými odpoveďami, ktoré kládol Igor sám sebe alebo aj čitateľovi. Koniec knihy ma úplne dostal.

    Táto kniha patrí medzi tie, o ktorých človek premýšľa ešte týždeň, a zanechala vo mne silné pocity. O záhadných zmiznutiach v okolí som počula iba hmlisto a po prečítaní tejto knihy mám (ne)chuť sa na tie miesta znovu pozrieť. Netrúfam si odhadnúť, kde v tomto príbehu začína blúznenie a kde sú opisované skutočné udalosti, ale autorovi sa podarilo vo mne oživiť tú otravnú otázku „Čo ak?“. Čo ak by to bola pravda? Čo ak by niečo také bolo možné? Trhlina je zvláštna kniha, ešte som takú nečítala a rozhodne ju doporučujem každému, komu sa páčil román Tma . Nedá sa ani hodnotiť ako bežný román, pretože verím prehláseniu Jozefa Kariku, že podstatné veci príbehu nechal v pôvodnom stave, ako mu ich porozprával Igor. Každopádne však ide o skvelý kúsok v modernej slovenskej literatúre.