Preskočiť na obsah

Trón zo skla

  Sarah J. Mass- Trón zo skla
  Sarah Janet Mass ma 37 rokov. Prvú knihu vydala v roku 2012. Zatiaľ vydala 14 kníh ale pracuje na ďalších. Trón zo skla je jej prvá kniha.
  Literárny druh je epika a žáner fantasy. Príbeh sa odohráva vo vymyslenom svete Erilea a je o životonom príbehu hlavnej postavy Aelin Ashryver Galathynius.
  Aelin sa v prvom diely prezentuje ako Celena Sardhotien ,že to nieje jej pravé meno sa dozvieme až na konci druhého dielu. Celena je vrahyňou a však ju chytili a poslali do tábora. Príbeh sa začína v tedy ,keď sa na hrade koná turnaj a princ si ju vyberie ako svoju zástupkyňu. Celena je ako osoba veľmi sebaistá a cieľavedomá
  Ako vedľajšia postava vystupovali Chaol Westfall a Dorian Havilliard. V tomto diele bol podľa mňa však podstatnejší Dorian. Dorian je následník trónu aj keď svoje kráľovské povinosti berie na ľahkú váhu. Obľubuje sa nechať obskakovať, hlave mladými slečnami. Zakrýva svoje magické schopnosti.
  Príbeh je o tom ako sa Celena snaží zvýťaziť v turnaji. Chaol jej však prikazuje aby sa držala v úzadí. Turnaj spočíva v tomto: je 12 súťažiacich a 12úloh v každej jeden vypadne. Počas súťaže Celena odhalí veľa tajomstiev hradu. Ako posledný súťažiaci ostane ona a Cain ktorý potajomky zabial ostatných súťažiacich počas súťaže. Skončí to tak že Celena Caina porazí v dueli aj keď sa ju pred tým pokúsi otráviť. Celena sa staňe kráľovov vrahyňou.
  Citát z diela: Po piatich dňoch nudného tréningu je to príjemné rozptýlenie- Celena str.115
  Väčšina viet v knihe je oznamovacia a sú stredne dlhé. Pásmo postáv. Používa sa spisovná sovná zásoba a umelecký jazykový štýl.
  Bratislava, Slovart 2015 ISBN: 978-80-556-1295-9