Preskočiť na obsah

Trón zo skla

    Autor : Sarah J. Maasová
    Tento epický príbeh plný dobrodružstva, intríg a fantastických bytostí nadchol milióny čitateľov po celom svete.
    Je to príbeh o mladej žene menom Celaena Sardothienovej, ktorá je nájomnou vrahyňov v kraľovstve Adarlan. Jej život sa zmení, keď ju z väzenia vytiahnu, aby súťažila o pozíciu kráľovskej vrahyni. Táto súťaž sa koná v zámku Glass, kde sa musí Celaena postaviť proti najlepším bojovníkom a kúzelníkom. Zatiaľ čo bojuje o svoju slobodu, odhaľuje temné tajomstvá z minulosti a stretáva sa s nebezpečenstvami, ktoré ohrozujú celé kráľovstvo.
    Hlavnou témou príbehu je cesta k sebapoznaniu a slobode. Celaena musí prekonať vlastné obmedzenia a zápasy, aby si zaslúžila svoju slobodu. Taktiež je to príbeh o moci a korupcii, keď sa Celaena ocitá v sieti intríg a politických machinácií.
    Celaena Sardothienová je komplexná postava so silnou vôľou a hlbokými zraneniami. Jej odvaha a inteligencia ju robia fascinujúcou postavou, ktorá bojuje za svoju dôstojnosť a slobodu. Druhými dôležitými postavami sú Chaol Westfall, kapitán kráľovskej gardy, a Dorian Havilliard, korunný princ Adarlanu. Obe postavy majú zásadný vplyv na Celaenin život a pomáhajú rozvíjať jej charakter počas príbehu.