Preskočiť na obsah

TWISTED GAMES (Kráľovská hra)

    Nedávno som čítala knihu s názvom: „TWISTED GAMES“ ktorá je druhou v poradí zo série TWISTED. Skladá sa zo štyroch kníh, pričom každá kniha je venovaná jednej zo štyroch najlepších kamarátok. Dej druhej knihy sa mi páčil viac v porovnaní s dejom prvej knihy, pretože dej prvej knihy bol za mňa nepútavý, ale aj napriek tomu som sa rozhodla siahnuť po pokračovaní. Pri tejto knihe ani neviem kde začať. Veľa krát som sa stretla s tým, že čím viacej kníh série, tým viac ide kvalita dolu vodou. Táto kniha ma ale veľmi prekvapila.
    Kniha nám ukazuje príbeh princeznej Bridget. Bridget dostala nového bodyguarda Rhysa Larsena, ktorý pri vykonávaní svojej práce dodržuje dve pravidlá: 1) chrániť svojich klientov za každú cenu a 2) citovo sa neviazať. Nikdy. Ani raz nebol v pokušení porušiť tieto pravidlá, až kým neprišla Bridget von Ascheberg. Princezná Bridget je úplne iná ako ostatné dievčatá. Spočiatku si od seba udržiavajú odstup, ale postupne zistia, že to čo k sebe cítia nie je nenávisť.
    Na tejto knihe sa mi veľmi páčilo ako sa z nenávisti medzi sebou vyvinulo priateľské puto a to sa prehĺbilo do romantického puta medzi Bridget a Rhysom. Tiež ma zaujal samotný príbeh Bridget, ktorá sa musela až príliš rýchlo postaviť na vlastné nohy a čeliť krutej realite, lebo po abdikácií jej brata sa musela stať kráľovnou ona. Na postave Rhysa sa mi veľmi páčilo, že aj po jeho ťažkej minulosti sa z neho stal veľmi citlivý a milujúci muž s láskou k umeniu. Od členov kráľovskej rodiny sa očakáva, že si majú vziať urodzených partnerov. V živote však nezáleží na postavení, ale sile lásky. Jedinú vec čo by som tejto knihe vytkla, je prílišne naťahujúci sa začiatok a celkom predvídateľný koniec príbehu.
    Ale celkovo sa mi táto kniha veľmi páčila a určite si prečítam aj pokračovanie tejto série.