Preskočiť na obsah

Útok Titánov (Hadžime Isajama)

  Túto knihu som si vybral, lebo mi o nej hovorili kamaráti a bol som zvedavý či mali pravdu.
  Mali pravdu. Kniha je zaujímavá a plná napätia.
  Príbeh začína hlavnou postavou Erenom, a jeho kamarátkou Mikasou.
  Eren sa zobudí a začnú sa mu slziť oči a obidvaja nevedia prečo. Mikasa sa ho opýta : prečo má slzy v očiach? Eren odpovie : „neviem jedine čo si pamätám, je že to bol strašne dlhý sen“. Eren sa zodvihne a s Mikasou idú domov za rodičmi. Po ceste za veľkou 50 metrovou stenou videli, skupinu Titánov, ktorých zmysel života je jesť ľudí.
  Titáni v okolí miest hľadajú ľudí, aby si zabezpečili potravu.
  Pre ochranu ľudí, vznikli skupiny prieskumníkov, ktorý na hraniach miest strážia územia a majú zabrániť vstupu Titánov.
  Eren a Mikasa sa zastavia, aby sa pozreli na skupinu prieskumníkov, ktorý sa vracali z lesa po boji s Titánmi. Boli prekvapení, že sa ich vrátilo iba 30 , lebo do boja ich išlo 100.
  Cestou domov Eren povie Mikase že sa chce stať prieskumníkom, isť za stenu, chrániť mesto . Doma o tom Mikasa povie aj rodičom, matka je nahnevaná a otec odíde.
  Keď otec odíde, vyberú sa nájsť kamaráta Armina , aby sa prešli a porozprávali sa. Počas prechádzky, zrazu začujú veľké buchnutie. Pozrú sa hore a uvidia koloseálneho titána ,ktorý nohou zničil ochrannú stenu. Tým uvoľnil cestu ostatným titánom , ktorý sa rozbehli do ulíc a spôsobili chaos. Jeden kameň zo steny letel smerom k domu Erena. Pod troskami našli Erenovu mamu, ktorej už nevedeli pomôcť. Našiel ju jeden z titánov a zožral ju. Eren to všetko videl a sľubil, že každého titána zabije a ochráni mesto.