Preskočiť na obsah

Už je tu pán Flat-Jaume Copons

  Čitateľský denník
  Už je tu pán Flat
  Túto knihu napísal Jaume Copons. Je to epická rozprávka, v ktorej čas ani prostredie nie je dané. Bolo to o knižnej príšerke a lenivom chlapcovi Agusovi. Je to chronológia, má to 131 strán a desať kapitol. Rozprávanie je v tretej osobe.
  Hlavná postava v tomto diele sa volá pán Flat. Nebola to postava, ale malá oranžová príšerka. Bola celá chlpatá, mala dve oči a dva zuby. Bola veľmi milá a roztomilá a bola závislá na knihách. Agus bol jeho najlepší kamarát. Na Agusovi bolo najzvláštnejšie, že mal hlavu v podobe obdĺžnika. Jeho mama mala okuliare veľkú hlavu a bola štíhla. Neustále nútila Agusa aby si upratal izbu. Jeho otec bol mierne tučný, mal čiernu bradu, čierne vlasy zahnuté do hora a nosil modro-pásikavú košeľu. Vždy, keď išiel Agusov otec Agusom na prechádzku rozprával Agusovi prednášky, ale Agusa to vôbec nebavilo. Tento príbeh bol o chlapcovi, ktorý dostal z knižnice príšerku. Keď si ju zobral domov a začal si čítať svoju slohovú prácu, čo spravil pred rokom, zobudil sa pán Flat z toho že Agus prečítal zaujímaví príbeh čo sám stvoril. Keď pán Flat vyskočil z ruksaku prosil Agusa aby mu prečítal viac príbehov. Keď mu ich prečítal stali sa z nich kamaráti. Keď išiel jeden deň na basketbaloví zápas zabudol si upratať izbu mama mu všetky veci čo videla neupratané vyhodila do vreca čo dala do koša. Ale niektoré veci dala aj na školskú burzu a medzi nimi patril aj pán Flat. Potom prišla jedna baba, (bola to Agusova susedka aj jeho otravná spolužiačka) ktorá si kúpila pána Flata. Lenže potom po nijakom čase ho stratila v kine. Keď Agus prišiel domov a dozvedel sa že pána Flata stratil ihneď ho išiel hľadať. Mama mu povedala že ho dala na školskú burzu tak tam išiel a zistil od pani že si ho kúpila jeho susedka. Išiel za ňou a povedala mu že ho stratila keď išla z kina s jej tetou. Keď išiel do kina tak sa spýtal pracovníkov či ho nevideli. Niektorý povedali že môže byť v kinosále tak sa tam išiel pozrieť ale nenašiel ho tam. Keď už išiel smutný domov bufetár mu povedal že stratené veci odkladajú do jednej siene. Agus sa tam išiel pozrieť a našiel ho tam. Prišli domov a pán Flat privolal jeho kamošov čiže ostatné príšery. Agus sa s nimi zoznámil a bol koniec

  Zaujímavý citát z diela bol: ,,Si ako nota G, Agus!“. Malo to krátke vety najviac bolo oznamovacích viet. Bolo tu pásmo rozprávača aj pásmo postáv príbeh bol spisovný. Vydavateľstvo je Albatros v Bratislave v roku 2018.
  ISBN 978-80-566-0333-8.

  Hugo Husárik 5.A Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium