Preskočiť na obsah

V bezpečnom úkryte Rachell Abbott

    Priznám sa, že už od začiatku som nevedela, čo mám od tejto knihy čakať. Krimi žáner až tak veľmi často nečítam, ale predsa len ma zaujala anotácia, ktorá vyzerala viac, než sľubne a pomerne pozitívne hodnotenia zo zahraničia ma tiež celkom nadchli… Očakávania som nemala asi žiadne, ale aj napriek tomu musím priznať, že to asi nebola úplne moja šálka kávy. Respektívne, keby to mám definovať, tak štýl písania autorky mi až tak veľmi nesadol. Nepáčil sa mi typ rozprávania, aký si pre tento príbeh zvolila a aj keď bol príbeh ľahký a mal dobré tempo, tak nie vždy si dokázal udržať moju pozornosť. Zápletka však bola zaujímavá a rozmanitosť postáv dávala príbehu ešte lepšiu atmosféru. Zhrnula by som to tak, že malo to svoje výhody a malo to svoje nevýhody. Myslím si, že táto kniha sadne mnohým ľuďom, pretože je skvelá na letné dni, relax, ale aj na potrápenie mysle. Mne osobne však nesadla do nálady a nebol to môj štýl príbehu, ktorý mám věsobecne rada. Svoje výhody to však malo a rozumiem prečo to malo také pozitívne hodnotenia :). Aj napriek tomu, že mne až tak nesadla by som vám ju kľudne odporúčila a myslím si, že svojich fanúšikov si poľahky nájde.
    Presne pred rokom sa skupinka priateľov zišla na Lucasovu svadbu v jeho krásnom cornwallskom dome s výhľadom na more. Zoznamujú sa, zabávajú, popíjajú. Pri prestretom stole v predvečer svadobnej oslavy je osem stoličiek. Deviata je určená utiahnutej, tak trochu záhadnej ženíchovej nevlastnej sestre Alex. Lenže všetko sa pokazilo. Lucas tých istých priateľov znovu pozval do svojho rozprávkového domu na oslavu výročia – čoho? Svadby, ktorá sa nekonala, alebo tragédie, ku ktorej došlo len niekoľko hodín pred plánovaným obradom?

    Hosťom oznámil, že pre nich naplánoval hru. Dostali kostýmy, pridelili im roly a všetci bez výnimky musia hrať. Vie, ako k tomu donúti tých, ktorým sa to nepozdáva. Hra na vraždu sa čoskoro začne, a to aj napriek prítomnosti dvojice policajných vyšetrovateľov. Čo od nich vlastne Lucas chce? Čo zamlčiava? Čo taja ostatní? A čo potom, keď sa táto strašná hra skončí?
    Prijemna napinava kniha, nevedela som odhadnut, ako skonci a co za tym celym je. To hodnotim pozitivne. Styl pisania je tiez ok, neboli zbytocne omacky.