Kniha je o ôsmich stredoškolákoch, ktorí sa rozhodnú spraviť strašidelnú párty v opustenom dome na vidieku. Chcú sa zabaviť a navzájom vystrašiť. Zo začiatku ide len o nevinné žarty, ktoré neskôr vystriedajú desivé scény. Spustí sa silna búrka, začnú sa ozývať zvlástne zvuky a obajvovať padajúce kamene. Postupne začnú niektoríz nich miznúť. Tí čo zostanú sa snažia držať spolu. Začnu si viac dôverovať a hovoriť svoje tajomstvá. Nakoniec sa ukáže, že to naplánoval jeden chlapec. Chcel to natočiť a použiť ako projekt do školy. Pomáhala mu mladšia sestra a jedno dievča. Jeho plán sa však vymkol spod kontroly a všetkých vystrašil. Ráno ich nájde polícia v lese pri dome. Sú vystrašení a musia všetko vysvetliť.
