Preskočiť na obsah

Vek drakov – Wolfang Hohlbein

    Toto je príbeh o mladom mužovi, ktorý chce urobiť svojho otca hrdým. Učí sa byť dobrým vodcom svojho kmeňa popri svojom otcovi. Je známy ako najslabší chlapec v kmeni, ale s dobrým srdcom a dušou bojovníka. Má jedného najlepšieho priateľa, ktorý ho zradí ,nie úplne svojou vinou, ale svojou závisťou k nemu. Hlavný hrdina mu ale ľahko odpustí, má láskavé a dobre srdce, a nie zlé úmysly. Sú tiež bratia v prísahe, a toto je niečo ako pokrvný brat na celý život. Čas plynie a on si musí vziať úplne cudzieho človeka , ktorého vôbec nepozná. Zo začiatku sa mu to zdá ako zlý nápad. Časom sa spoznávajú a hľadajú záľuby v tom druhom. Milujú sa a vydržia spolu do konca života. Dievča je z iného kmeňa, kde sú všetci mierumilovní a s nikým tam nebojujú, ale chlapec je z kmeňa vojny a krvi. Majú iný pohľad na dobrý život. Budú spolupracovať a budú šťastní? Hlavnú postavu povedie tajomný drak. Drak bude tajomný a vždy po jeho boku, aby mu ukázal, aký je vo vnútri silný. O postavenie vodcu z jeho kmeňa bude malý boj, pretože jeho otca zatknú Tatári. V kmeni bude naozaj zlá atmosféra a každý chce bojovať. Chlapec to však zatiaľ nemôže dovoliť. Teraz je z neho Vodca , každý ho musí poslúchať a rešpektovať jeho pravidlá. Ako príbeh ďalej dopadne?
    Tento príbeh som si vybrala, pretože milujem fantasy čítanie. Myslím, že je dobré rozvíjať svoju predstavivosť a zlepšovať sa v tom. Nikto mi nemôže povedať, ako si mám predstaviť postavy a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva . Je to na mne a mojej predstavivosti. Fantasy knihy sú podľa mňa jedny z najlepších pre ľudí, ktorí majú čistú myseľ a krásnu dušu. Každý má svoj štýl čítania. Ja mám rada fantasy a aj trochu romantiky.
    Čítanie tejto knihy sa mi naozaj páčilo z mnohých dôvodov. Možno preto, že mám rada drakov, tajomných ľudí a dobrý príbeh. Príbeh je naozaj dobrý. Páči sa mi, ako sa hlavný hrdina s pomocou svojej budúcej ženy mení k lepšej verzii samého seba. Jeho najlepší priateľ v mojich očiach chce byť jeho priateľom na celý život, ale žiarli na jeho novú nevestu. Z tohto príbehu si môžeme vziať príklad o živote v biede a chudobe , v bohatstve a mieri bez krviprelievania a vojen. Nemám rada vojny medzi krajinami, ale v dobrej knihe s dobrým príbehom to môže poučiť, že nie všetko sa musí riešiť iba vojnou ale dá sa to aj s kľudnou hlavou.