Preskočiť na obsah

Veľká Štvorka

    Autor: Agatha Christie
    Charakteristika hl. postav: Poirot je veľmi múdry a má dobré malé sivé bunky. Poirot má vo zvyku hovoriť mon ami, mon dieu a ďalšie podobné Francúzke slová. Hastings je trochu hlúpy a veľmi unáhlený.

    Charakteristika vedľajších postav: Li jang che bol veľmi múdry a mal veľmi dobré plány. Madam Olivierová bola pomerne šialená vedkyňa a bola veľmi zdatná vo vede. Rayland bol veľmi bohatý a vplyvný. Ničiteľ bol veľmi schopný v odstraňovaní ľudí. Pani Rossaková je slúžkou Veľkej štvorky.

    Veľká štvorka je organizácia na ovládnutie sveta a všade zanechávala Veľkú 4

    Dej: Poirot išiel na cestu do Ameriky no keď sa dozvedel o veľkej štvorke tak hneď vystúpil z vlaku. Hneď potom začal proti veľkej štvorke bojovať. Najprv len čakali a zhromažďovali informácie o nepriateľovi potom začali konať. Museli klamať a občas sa pozrieť na vraždu boli to tažké chvíle. Veľká štvorka uniesla Hastingsa a Poirot ho zachránil. Napokon Poirot zomrel pri výbuchu teda aspoň si to všetci mysleli napokon Poirot nie je mŕtvy a má aj plán. Keď sa Veľká štvorka zhromaždí na jednom mieste Porot zaútočí. Lenže ich chytia a odvedú do vnútra skaly tam prehovoria Rossakovú a utečú pred výbuchom Veľká štvorka sa však nezachránila.