Preskočiť na obsah

Vieš, ako veľmi ťa ľúbim ? Alma Gross

  Dôvod, prečo som si knihu vybrala je, že už som od spisovateľky Almy Gross čítala knihu „Pretože si výnimočná“ a veľmi sa mi páčila. Názov tejto knihy ma tiež zaujal. Bola som veľmi zvedavá, o čom bude.
  Spisovateľka opisuje v knihe Miine prázdniny u starej mamy. Rozprávali sa o vzťahoch medzi kamarátkami, ktoré veľakrát trávia čas na telefóne a esemeskujú si aj vtedy, keď by mali tráviť čas so svojou rodinou.
  Keď sa Mii páčil farebný sveter, nekúpila si ho, pretože vedela, že sa nebude páčiť kamarátkam. To mi pripomína vzťahy v našej triede. Často sa chceme zapáčiť tomu druhému, aj keď máme iný názor. Starká však sveter Mii kúpila a presvedčila ju, že je dôležité byť samým sebou.
  Páčilo sa mi, ako starká povedala Mii: „Musíš byť naozaj výnimočným človekom, aby si našla odvahu protirečiť a brániť najslabších.“ Keby niekto hovoril mojej kamarátke, že nemá pekné oblečenie, ale mne sa páči, zastanem sa jej a nahlas poviem svoj názor.
  Mia sa hanbila kamarátkam povedať, že strávi prázdniny u starkých na vidieku. Často sa s kamarátkami rozprávame, kam pôjdeme na prázdniny, a netreba sa vôbec hanbiť, že nepôjdeme na drahú dovolenku k moru, ale k starkým na vidiek, pretože strávime čas s tými, ktorých máme veľmi radi.
  Po prečítaní tejto knihy som si uvedomila, aké dôležité je byť sama sebou a mať svoj názor. Každý z nás je výnimočný, aj keď si to neuvedomujeme.