Preskočiť na obsah

Vo vlnách

    Život. Je tak krásny. Plný šťastných chvíľ s tými, ktorých milujeme, no aj takých, ktoré by sme nikdy nechceli prežiť. Na čo však netreba zabúdať je, že je veľmi krehký. A udalosti, ktoré nás v ňom postretnú ho môžu ešte viac oslabiť alebo posilniť.

    Kristen bola silná. Aj v čase, keď jej diagnostikovali rakovinu a amputovali nohu. Vzdala sa toho čo najviac milovala – surfovania. Bola silná a šťastná v momentoch, keď sa nemohla postaviť na dosku, ale obďaleč sledovala svojich blízkych ako sa ladné krivky vĺn obtáčali okolo ich surfov. Bola silná duševne, usmievala sa, keď otvorila oči a mala ďalší deň života pred sebou. So svojou rodinou a priateľom a všetkými, ktorí ju podporovali.

    Pri tejto knihe som si uvedomila, akí sme ľahko zraniteľní. My všetci. A všetko čo dostávame od života považujeme za samozrejmé. Ale nemali by sme. Citlivý, krásný a naozaj dychberúci grafický román, ktorý hovorí o dôležitosti a sile priateľstva, lásky, o nespútanosti morských vĺn, ktoré unášajú všetky zlé myšlienky za horizont. Je o bojovnosti, statočnosti a o čistote láskavej duše, najmä keď vieme, že pomaly odchádza preč, ale zostanú tú tie, ktoré nás milovali a budú na nás s láskou spomínať.